جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه​ای از عالمان و مفتیان و تأثیرگذاران در عالم اسلام خواست که ضمن شکستن سکوت خود، مانع کشتارهای وحشیانه در بحرین شوند.

 به گزارش خبرآنلاین، متن اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به این شرح است:

هان ای علما و اندیشمندان بزرگ جهان اسلام! هان ای بزرگان علم و دین و ای فرزانگان دنیای پهناور اسلام! هان ای اسوه‌ها و تأثیرگذاران و چهره‌های وجیه در میان مسلمانان! هان ای مفتیان و فقیهان در حوزه‌های علمیه جهان اسلام! هان ای بزرگان الازهر و دانشگاه‌های مکه، مدینه، هندوستان، پاکستان، افغانستان، امارات و کشورهای آفریقایی! آیا صدای مسلمانان مظلوم بحرین را نمی‌شنوید؟! آیا از کشتار بی‌رحمانه مسلمانان و از فجایع اسف‌بار این کشور آگاهید؟! آیا از هجوم ارتش کشورهای بیگانه برای قتل‌عام مسلمانان به این کشور اطلاع دارید؟! اگر پاسخ مثبت است، سکوت و خاموشی برای چیست؟!

آیا جز این است که رسول مکرم اسلام - صلی‌الله علیه و آله- حرمت خون،‌ مال و عرض مسلمان را در حد حرمت کعبه می‌دانست؟! آیا جز این است که در «صحاح» در روایتی از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است: «امرت ان اقاتل الناس حتی یقولوا لا اله الا لله، فاذا قالوها فقد حرم علی دماؤهم و اموالهم؛ فرمان داده شدم که با افراد بجنگم تا وقتی که لا اله الا الله را بگویند، و پس از آن خون و اموال آنها بر من حرام است»؟!

امروز سکوت هر مسلمان در برابر جنایات بحرین،‌ خیانتی آشکار به قرآن کریم و سیره پیامبر مکرم اسلام (ص) است. از این‌رو شایسته همه عالمان، اندیشمندان و نخبگان جوامع اسلامی است که با هوشیاری تمام نقشه‌های دشمنان قسم خورده اسلام را برملا سازند و به وظیفه قرآنی خود عمل نمایند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن محکوم کردن حوادث خونبار بحرین، از عالمان و مفتیان و تأثیرگذاران در عالم اسلام می‌خواهد که ضمن شکستن سکوت خود، مانع کشتارهای وحشیانه در کشور بحرین شوند و نقشه‌های شیطانی دشمنان اسلام را نقش بر آب سازند.

/111

کد خبر 140878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =