پرداخت تسهیلات۶میلیون تومانی به رانندگان تاکسی در قزوین

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین از پرداخت تسهیلات ۶میلیون تومانی به رانندگان تاکسی قزوین در راستای جبران خسارت کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا به منظور جبران بخشی از خسارت وارده به درآمد رانندگان تاکسی، مقرر شده که مبلغ ۶میلیون تومان تسهیلات پرداخت شود.
او با بیان اینکه اقساط این تسهیلات ۲۴ماهه است، اظهار کرد: رانندگان برای بازپرداخت این تسهیلات ۴ماه فرصت تنفس دارند.
حبیبی ادامه داد: فعالیت رانندگان تاکسی به ویژه در اسفندسال گذشته و فروردین و اردیبهشت امسال با محدودیت‌هایی روبرو شد و از طرفی خود رانندگان تاکسی به جهت رعایت مسایل بهداشتی و همکاری با مردم به جای چهار نفر مسافر تا سه نفر مسافر را جابجا می‌کنند که قطعا در میزان درآمد آنها تاثیر منفی دارد.
معاون استاندار اضافه کرد: عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شبکه حمل و نقل عمومی موجب شیوع ویروس کرونا درسطح جامعه است.
حبیبی تصریح کرد: در ستاد کرونای استان قزوین، مقرر شد سازمان تاکسیرانی با هماهنگی اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی با فوریت و حداکثر ظرف یک هفته لیست رانندگان تاکسی را وارد سامانه کنند تا بتوانند از تسهیلات ذکر شده استفاده کنند.
او یادآور شد: تعداد ۵۶۰راننده خانم سرویس مدارس نیز مشمول این مصوبه می شود.
در حال حاضر سه هزار و ۶۵۰دستگاه تاکسی با پنج هزار راننده در سطح شهر قزوین کار جابجایی مسافر را برعهده دارند.

48

کد خبر 1408943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =