ترامپ از وقوع اتفاقاتی در ونزوئلا خبر داد

ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت که اتفاقاتی درباره ونزوئلا رخ خواهد داد اما به جزئیات طرح‌ها و اقدامات احتمالی خود درباره آن کشور اشاره‌ای نکرد.

ترامپ روز جمعه در مصاحبه‌ای با شبکه اسپانیایی‌زبان «نوتیسیاس تلموندو» اظهار داشت: چیزهایی درباره ونزوئلا رخ خواهد داد. این تنها چیزی است که می‌توانم به شما بگویم.

آمریکا از یک سو تحریم‌های شدیدی علیه ونزوئلا وضع کرده و از سوی دیگر، خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رییس جمهوری موقت آن کشور به رسمیت شناخته است.

با این حال، ونزوئلا همچنان از حمایت نیروهای مسلح و کشورهایی مانند چین و روسیه برخوردار است. این کشورها از تحریم‌ها و سیاست‌های آمریکا در قبال ونزوئلا بشدت انتقاد کرده اند.
نیکولاس مادور رییس جمهوری ونزوئلا همواره آمریکا را به تلاش برای توطئه علیه دولت خود و کشورش متهم کرده است.

دولت ونزوئلا دو ماه پیش اعلام کرد که اقدام «مزدوران تروریست» برای ورود از طریق کلمبیا به این کشور را خنثی و دو فرد آمریکایی را در این رابطه دستگیر کرده است.

تلویزیون ونزوئلا ویدیویی از اعترافات یک نظامی سابق آمریکایی منتشر کرد که گفته بود با یک شرکت امنیتی در ایالت فلوریدا قرارداد بسته است تا گروهی از معارضان ونزوئلایی را در کلمبیا آموزش دهد.

این نظامی سابق آمریکایی که «لوک دنمان» نام دارد، همچنین گفت که هدف وی از آموزش این دسته از معارضان، آن بود تا آنها را برای تصرف فرودگاه کاراکاس و اسیر کردن مادورو آماده کند.

311311

کد خبر 1409091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =