آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۱۲میلیون و ۷۵۰هزار نزدیک شد

سرعت انتشار ویروس کرونا و تعداد مبتلایان و قربانیان آن کشورهای زیادی را با معضلات جدی مواجه کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، تا کنون12,738,330  تن مبتلا و 565,173 تن بر اثر بیماری کووید ـ19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

روز جمعه ایالات متحده آمریکا یکی از پرابتلاترین روزها را پشت سر گذاشت و رکوردی تازه ثبت کرد که 71,787 مورد ابتلا و 849 مورد مرگ نتیجه آن بود. به گزارش واشنگتن پست در هفت روز گذشته بیش از 4200 مورد مرگ بر اثر ابتلا به بیماری کووید ـ 19 گزارش شده است و  متخصصین می گویند ممکن است وضعیت از آنچه که هم اکنون شاهدش هستیم بدتر شود. ایالت های تگزاس، آریزونا و کارولینای جنوبی طی 4 هفته گذشته بیش از 100% افزایش بر اثر مرگ و میر داشته اند. این در حالی است که در میسیسیپی ، تنسی، کالیفرنیا و لوئیزیانا افزایش 20% ثبت شده است. در ایالت تگزاس 10000 بیمار مبتلا به بیماری کووید ـ 19 بستری شده اند که بیش از 3000 تن از آنها فوت کرده اند. در بخش هایی از ایالت آمادگی هایی برای موج دیگری از مرگ و میر صورت گرفته و درخواست کامیون های یخچالی برای ذخیره اجساد داده شده است تا از قبل انباشته شدن اجساد در سردخانه ها از آن استفاده شود.

لازم به ذکر است که ایالت نیویورک دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت 42616 مورد ابتلا و 32375 مورد مرگ ناشی از این ویروس ثبت شده است.

با ثبت 31,526مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به آن به3,323,312  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 418 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 3,323,312  تن می رسد.

برزیل

قربانیان ویروس کرونا در برزیل روز جمعه از مرز ۷۰ هزار نفر گذشت. به نظر نمی‌رسد تغییر در منحنی اپیدمی چندان زود اتفاق بیفتد. این کشور با ۲۱۲ میلیون نفر جمعیت پس از آمریکا بالاترین میزان آلودگی و مرگ ناشی از کووید ۱۹ را در جهان به خود اختصاص داده است.ایالت سائوپائولو در جنوب شرقی برزیل و ایالت ریو دوژانیرو بیشترین آسیب و تاثیرپذیری را نسبت به ویروس کرونا داشته اند.اما این شرایط مانع از آن نشده است که این دو ایالت ثروتمند کشور با بازگشایی کافه‌ها و رستوران‌ها و مغازه‌ها به تدریجی روند بازگشت به اوضاع عادی را آغاز کند.حدود چهار ماه پس از نخستین مورد مرگ ناشی از کرونا در برزیل این کشور از یک ماه پیش همچنان آمار روزانه‌ای اعلام می‌کند که میزان مرگ و میر در آن بالای هزار نفر است.

میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در برزیل به ازای هر یک میلیون نفر ۳۳۵ نفر است که از آمار ۴۰۳ نفری و ۶۰۷ نفری اسپانیا پایین‌تر است.ویروس کرونا پس از رسیدن به مرکز این ایالیت‌ها به مناطق کوچک هم رسید که اغلب فاقد تخت‌های مراقبت ویژه و دستگاه‌های تنفس مصنوعی هستند.ژائیر بولسونارو رئیس جمهور ۶۵ ساله برزیل که اغلب کرونا را یک آنفلوانزای کوچک می‌نامید حالا خود به این ویروس آلوده شده است.از زمان اعلام آلوده شدن به ویروس کرونا وی می‌گوید به لطف مصرف هیدروکسی کلروکین بسیار خوب است.بولسونارو از همان ابتدا بحران را ناچیز می‌شمار و به نام نجات نخستین اقتصادی آمریکای لاتین به شدت با قرنطینه مخالف بود.هیچ سیاست ملی در برزیل علیه همه گیری اتخاذ نشده است. فرمانداران ایالت‌های گوناگون به صورت متفاوت در این زمینه عمل کرده اند.

با ثبت6,353 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به آن به  1,810,691 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز99  تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 70,623  تن می رسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد مقابله با بیماری کرونا در روسیه روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: در شبانه روز گذشته 6,611 تن دیگر به به ویروس کرونا مبتلا شدند که با این حساب شمار کلی مبتلایان از زمان آغاز بحران به 720,547 تن می رسد. بر اساس آمارها میزان رشد ابتلا در پنج روز اخیر از 9% عبور نکرده است.

بر اساس این آمار هم اکنون 211,896 مورد بیمار در حال درمان هستند. شمار بهبود یافتگان بیماری کووید19 طی یک روز به 8,378 تن رسیده است که در کل این رقم به 497,446 تن رسیده است. بر اساس این گزارش تعداد کل بیماران بهبود یافته از 69٪ از کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه فراتر رفته است

در خبری دیگر وزارت بهداشت روسیه سومین دارو برای مداوای افراد مبتلا به بیماری همه گیر کرونا را ثبت کرد. به گزارش فارماسوتیکال تکنولوژی این دارو نیز مانند دو داروی دیگر تایید شده از سوی وزارت بهداشت روسیه برای مداوای کرونا دارای ماده موثری به نام «فاوی پیراویر» است. شرکت روسی «ار-فارم» تولید کننده داروی کروناویر اعلام کرده است که کار ثبت این دارو در وزارت بهداشت روسیه را به پایان رسانده است. 

هند

این کشور که اخیرا به رتبه سوم دنیا رسیده است شرایط بدی را سپری می کند. ایالت مهاراشترا در غرب هند آلوده ترین ایالت این کشور به حساب می آید که وضعیت بسیار خطرناک دارد ولی زنگ هشدار در دیگر مناطق هند نیز به صدا در آمده است.مقامات هندی ضمن ابراز نگرانی شدید از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور اعلام کردند بعید به نظر می رسد پیش از سال 2021 واکسن یا درمانی برای کرونا کشف شود.

دولت دهلی نو به افزایش تعداد بهبودیافتگان کرونا نیز امیدوار است و از مردم می خواهد با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی مانع گسترش بیماری شوند.این در حالی است که احزاب اپوزیسیون از جمله حزب کنگره به بالا بودن نرخ بیماران کرونایی اعتراض دارند و آن را نتیجه اهمال و سهل انگاری دولت دهلی نو می دانند.هند ابتدا تلاش داشت با قرنطینه مانع گسترش کرونا شود ولی مشکلات اقتصادی باعث لغو قرنطینه شد و پس از آن تعداد بیماران در هند به شکلی تصاعدی افزایش یافتند.

با ثبت27,220 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به آن به 849,823  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 543 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 22,687  تن می رسد.

مکزیک

طی یک روز گذشته 665 مورد جدید مرگ و میر ناشی از کووید-19 در مکزیک به ثبت رسیده که با این حساب مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به 34,191 نفر می رسد.
همچنین با ابتلای 6,891 تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به 289,174 نفر افزایش یافته است.تاکنون 177,097 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز 28 فوریه و اولین مورد فوتی نیز 19 مارس به ثبت رسید

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر این اساس ۲ هزار و ۹۹۴ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا به ۲۲۹ هزار و ۴۸۰ نفر رسیده است.همچنین وزارت بهداشت عربستان از وخامت حال ۲ هزار و ۲۳۰ کرونایی در این کشور هم خبر داد.

وزارت بهداشت عربستان به مرگ ۳۰ نفر دیگر در این کشور بر اثر کرونا طی ساعات گذشته هم اشاره کرد و شمار فوتی های ناشی از این ویروس قاتل در عربستان را ۲ هزار و ۱۸۱ نفر اعلام کرد.همچنین وزارت بهداشت سعودی از بهبودی ۲ هزار و ۳۷۰ نفر دیگر از چنگال کرونا هم خبر داد.

عراق

به گزارش پایگاه خبری «موازین نیوز»، اداره بهداشت عمومی وزارت بهداشت و محیط زیست عراق عصر امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با انجام ۱۰ هزار و ۳۷۷ آزمایش دیگر در رابطه با نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع نمونه های آزمایش شده در سراسر این کشور از آغاز شیوع ویروس تاکنون به ۶۷۱ هزار و ۴۷۸ مورد افزایش یافته است.

بنا بر آن چه در بیانیه اداره بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق آمده، نتایج آزمایش های انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته نشان دهنده ابتلای دو هزار و ۷۳۴ نفر دیگر به ویروس کرونا است تا شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز ۷۵ هزار بگذرد و به ۷۵ هزار و ۱۹۴ تن افزایش یابد.

اداره مذکور در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ تن دیگر از مبتلایان به نسل جدید ویروس کرونا در عراق جان خود را از دست دادند تا آمار کلی مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس در این کشور نیز از مرز سه هزار عبور کند و به سه هزار و ۵۵ نفر برسد.

بر اساس آمار اداره بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق، در ۲۴ ساعت گذشته همچنین هزار و ۶۹۹ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود پیدا کردند تا مجموع افراد بهبودیافته در این کشور به ۴۳ هزار و ۷۹ نفر افزایش یابد در حالی که هم اکنون ۲۹ هزار و ۶۰ مبتلای دیگر بستری هستند و از میان آنها نیز ۴۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

این در حالی است که بر اساس آخرین داده های وبسایت مرجع «ورلد او متر»، عراق از نظر شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در رتبه بیست و پنجم جهان و چهارم جهان عرب و در آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به آن نیز به ترتیب در رتبه های بیست و ششم و دوم قرار دارد.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.

 خوشبختانه تا کنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۳۳۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.همچنین تا کنون یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۱۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در همین رابطه بیشتر بخوانید:

آمریکا همچنان صدرنشین و رکوردار/قرنطینه هوشمند جان پاکستانی‌ها را نجات داد

ترامپ از ادعایش بار دیگر قاطعانه دفاع کرد/ایران در تعداد مرگ روزانه رکورد زد

خوددرمانی ترامپ برزیل با داروی خطرناک/تعداد فوتی‌های ایران از ۱۲هزار تن عبور کرد

310311

کد خبر 1409119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =