۱۳واحد عرضه قلیان در قزوین پلمپ شد

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: ۱۳مرکز عرضه قلیان غیرمجاز به علت فعالیت غیرقانونی و عدم پایبندی به قوانین صنفی شناسایی و پلمپ شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فولیان، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: در راستای تحقق اهداف پیشگیرانه و ارتقای شاخص های سلامت، بهداشت وامنیت غذایی وهمچنین احیاء حقوق عامه، با توجه به وضعیت خاص جامعه از نظر شیوع ویروس کرونا، طرح تشدید برخورد با عرضه کنندگان مواد دخانی به ویژه قلیان در قهوه خانه‌ها و برخورد با صنوف متخلف و غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی ،پلیس نظارت بر اماکن عمومی ،اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی در استان قزوین اجرایی شد.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در این خصوص اظهار کرد: اتاق اصناف استان باید از طریق آموزش و فرهنگ سازی به واحدهای صنفی اطلاع رسانی کند که عرضه قلیان چه در ایام کرونا و چه پساکرونا، جرم است و قانون گذار در قانون مبارزه با دخانیات، این رفتار را جرم انگاری کرده و در حال حاضر نیز یکی از راه‌های سریع انتقال بیماری کرونا استفاده از قلیان است.
او افزود: به مراجع انتظامی ابلاغ کرده‌ایم که حوزه استحفاظی خود را با استفاده از ظرفیت پلیس اماکن، رصد کرده و اجازه ندهند عرضه قلیان از علل شیوع کرونا شود.
فولیان در ادامه تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم در راه مبارزه با عرضه و مصرف قلیان با ما همکاری کنند و  فعالیت غیرمجاز  هرگونه قلیان سرا و مراکز عرضه قلیان را گزارش کنند.
این مقام مسئول گفت: ۱۳مرکز عرضه قلیان غیرمجاز به علت فعالیت غیرقانونی و عدم پایبندی به قوانین صنفی شناسایی و پلمپ شد.

46

کد خبر 1409345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =