۱۳۱ واگن از کالاهای ایرانی به ترکمنستان صادر شد

مدیرعامل راه‌آهن شمال‌شرق ۲ با اشاره به تداوم مراودات تجاری با ترکمنستان از طریق مرز ریلی اینچه برون گفت: ۱۳۱ واگن حاوی کالاهای ایرانی به ترکمنستان صادر شده است.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : مهدی عبدالکریم‌زاده ظهر امروز اظهار داشت: از سوم تیرماه امسال تاکنون مجموع بار حمل و نقل بین‌المللی ۱۳ هزار و ۴۳۶ تن بوده که شامل ۱۳ هزار و ۲۷۳ تن  محموله‌های صادراتی و ۱۶۳ تن محموله وارداتی است.

وی با اشاره به تداوم صادرات و واردات از مرز ریلی اینچه برون گفت: این میزان ۶۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش در چنین روزی رشد دارد.

عبدالکریم‌زاده بیان داشت: از ابتدای تیرماه امسال نخستین محموله پس از توافقات انجام شده ریلی بین ایران و ترکمنستان به این کشور صادر شد. رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام امور مربوط به ضدعفونی محموله‌ها توسط داکت ضدعفونی موضوع مهمی است که در دو طرف مرز انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از بازگشایی مرز اینچه برون تاکنون ۱۳۱ واگن حامل کالاها و محصولات ایرانی در ۴ مرحله به ترکمنستان صادر شده است. 

مدیرعامل راه‌آهن شمال‌شرق ۲ ادامه داد: در این مراودات ریلی محموله‌های صادراتی شامل سیمان، آهن‌آلات، پروفیل و میلگرد، سنگ آهن، مواد شیمیایی وپلاستیکی و انواع سنگ‌های تزئینی و ساختمانی بوده که به مقصد کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان صادر شده است.

وی همچنین گفت: در این مدت چند واگن از محموله‌های جو و پارچه از طریق مرز ریلی اینچه برون از کشور ترکمنستان وارد شد.

48

کد خبر 1409847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =