استان کرمان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد

رئیس علوم پزشکی کرمان گفت: استان کرمان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و ظرفیت تخت‌های آی‌سی‌یو استان تقریبا تکمیل است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حمیدرضا رشیدی‌نژاد ظهر امروز ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان با بیان اینکه تاکید ما بر حفظ فاصله و استفاده از ماسک در مکان‌های مختلف است اظهار داشت: ادارات و اصناف باید اصول بهداشتی را جدی‌تر بگیرند چرا که محل مراجعه مردم است.

وی با اشاره به اینکه داروخانه‌ها و مطب‌ها نیز محل مراجعه مردم است و در این اماکن نیز بر حفظ فاصله اجتماعی باید نظارت شود گفت: بعضا پیام‌هایی داریم که برخی بیمارستان‌ها شلوغ است اما در این مکان‌ها چاره‌ای وجود ندارد و مردم از سر ناچاری به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در مجموع استان کرمان قرمز اعلام شده اما این وضعیت در شهرستان‌های مختلف متفاوت است ادامه داد: ظرفیت تخت‌های آی سی یو در استان تقریبا تکمیل است اما در تخت‌های عادی بستری وضعیت نسبتا مناسب است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد تخت‌های عادی بستری برای بیماران کرونایی تکمیل شده است گفت: اگر در روزهای آینده با افزایش بیماران روبه رو شویم و مراجعه به بیمارستان‌ها افزایش پیدا کند به تبع آن مرگ و میرها هم افزایش پیدا خواهد کرد.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد افزایش شیوع کرونا ناشی از برگزاری تجمعات است افزود: تعطیلی‌ها باید همزمان انجام شود و اگر قرار است تالارها تعطیل شود و باید از تجمعات در باغات و خانه باغ‌ها نیز جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در تالارها نظارت پروتکل‌ها انجام می‌شود اما در باغات این امکان وجود ندارد و خطر بیشتری دارد گفت:‌ خوشبختانه تاکنون در کادر درمان استان مرگ و میری به واسطه شیوع ویروس کرونا نداشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه تامین ماسک بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است افزود: در استان هم باید اداره کل صنعت، معدن و تجارت این مسئله را پیگیری کند.

48

کد خبر 1411472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =