در ۲۴ ساعت گذشته ۹مورد مبتلا به کرونا و ۴ فوتی در چهارمحال وبختیاری شناسایی شد

دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه آزمایش ۱۲۸ نفر از بیماران با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان اعلام شد و ۲۶ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال و بختیاری :به گفته وی :طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی گفت : هم اکنون ۹۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۶۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

  وی با اظهار تاسف گفت : طی ۲۴ساعت گذشته، ۴مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۷۸ نفر رسید.

به گفته وی : هم اکنون ۱۱  بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

گفتنی است ، خوشبختانه روند شیوع بیماری کرونا و تعداد موارد مثبت از بین بیماران سرپایی دارای ثبات نسبی و بطور مختصر رو به کاهش بوده است.

 در چهارمحال و بختیاری همان طور که پیش بینی شده بود با توجه به افزایش تعداد موارد بستری در هفته گذشته تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در هفته جاری افزایش داشته است.

خوشبختانه تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان کاهش قابل توجهی داشته و این آمار به ۱۱ نفر در حال حاضر رسیده است.

دانشگاه علوم پزشکی نقش نظارتی بر اجرای پروتکل های بهداشتی دارد و در این راستا بازدید های مشترک با سایر دستگاه های متولی انجام و نسبت به معرفی متخلفین به مراجع قضایی و ذیربط اقدام می نماید.

همچنان توجه به ۳ نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر ترین راه مقابله با بیماری کووید ۱۹ محسوب می شود.

 یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

 با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصیت، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری و عدم استفاده از آن نشانه عدم پایبندی به تعهدات اجتماعی است.

48

کد خبر 1411890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =