افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در گرگان/ توسعه بخش‌های بیمارستانی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در گرگان شاهد افزایش تعداد بیماران بودیم و به نوعی زنگ خطر در این شهرستان به صدا در آمده است و ممکن است تعداد بخش‌ها را افزایش دهیم.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان : سراج الدین عارف نیا ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان اظهار داشت: گلستان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد اما روند مبتلایان و بستری‌ها نسبت به هفته قبل مقداری کاهش داشته که به نظر می‌رسد عملکردها موثر واقع شده است.

وی افزود: هر هفته بین ۲۰ تا ۴۰ بیمار بدحال مبتلا به کرونا داریم که نشان می‌دهد این ویروس از حالت عادی خارج نشده و هر لحظه ممکن است به مشکل بخوریم.

عارف نیا ادامه داد: ۲۰ درصد از بیماران بستری در آی سی یو هستند که حدود نیمی از آنها در شرایط بدحال قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: یکی از عوامل موج دوم کرونا برگزاری مراسم عروسی بوده و باید با آن برخورد جدی شود تا شاهد بازدارندگی باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در مورد وضعیت بیمارستان‌های استان گفت: تعداد بیماران بستری در مینودشت افزایش داشته و شاهد پیک در این شهرستان بودیم و ممکن است از لحاظ تعداد تخت‌ها به مشکل بخوریم.

عارف نیا افزود: وضعیت در گنبدکاووس تا حدودی پایدار شده و مردم نسبت به هفته‌های قبل بیشتر رعایت کردند، برای برگزاری مراسم عید قربان و عروسی‌ها در این شهرستان باید تدبیری اتخاذ شود تا شاهد کاهش شیوع کرونا در گنبدکاووس باشیم.

وی ادامه داد: در آزادشهر بار افزایشی بیماران را داشتیم زیرا در هفته‌های گذشته درگیری کمتری داشتند، در علی آباد کتول شرایط یکنواخت است و روند افزایشی بیماران را نداریم و بیمارستان این شهرستان در پیک قبلی جوابگوی ۹۰ بیمار بود.

عارف نیا خاطرنشان کرد: در گرگان شاهد افزایش تعداد بیماران بودیم و به نوعی زنگ خطر در این شهرستان به صدا در آمده است و ممکن است تعداد بخش‌ها را افزایش دهیم.

وی یادآور شد: آق قلا و بندرگز پس از پیک به سمت کاهش بیماران رفته اما در کردکوی با افزایش بیماران روبه رو هستیم، در بندرترکمن شاهد تاخیر در مراجعات بیماران به بیمارستان‌ها هستیم و مردم این شهرستان تمایل زیادی به بستری شدن ندارند.

به گفته وی برای توزیع دستگاه اکسیژن ساز با توحه به شرایط و نیاز هر شهرستان اولویت بندی خواهیم کرد.

48

کد خبر 1411944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =