تعیین سقف افزایش اجاره در حل مشکل اجاره‌نشین‌ها اثرگذار است؟

برخی کاربران خبرآنلاین درباره تاثیر تعیین سقف افزایش اجاره در حل مشکل اجاره‌نشین‌ها معتقدند «اقتصاد قانون می خواهد و این، شروع قانون‌گذاری و شکستن تابوی مالکیت مطلق انسان مفت‌خور بر زمین است. »

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه اخیر خود سقف افزایش اجاره‌بها را اعلام کرد.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده سقف افزایش اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد، هفت کلان شهر بالای یک میلیون نفر ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد قانونی است. محمد اسلامی تاکید کرده است تدابیری برای حمایت از مستاجران در دستور کار است.

در این میان، در نظرسنجی‌ای که تحت عنوان «تعیین سقف افزایش اجاره چقدر به حل مشکل اجاره‌نشین‌ها کمک می کند؟ » منتشر شد، کاربران خبرآنلاین دیدگاه‌های خود را مطرح کردند. یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: «به نظرم بی‌تاثیر هم نیست. »

کاربر دیگری عنوان کرد: «اتفاقا صاحب‌خونه من گفت چقدر می‌تونی، بدی گفتم هیچی. گفت عیب نداره بمون. بله، انسانیت هم پیدا میشه. با قیمت پارسال با من تمدید کرد. امیدوارم همه انسانیت به خرج بدن. »

یکی از کاربران خبرآنلاین متذکر شد: «هیچی، از فردا هزینه باربری هم باید بدیم تا جابه‌جا بشیم. بنگاه و... هم رویش. »

کاربری نوشت: «این باعث می‌شه صاحبخانه سر یک سال به مستاجر بگه بفرمایید. تا از بعدی بیشتر و به نرخ روز پول بگیره. »

یکی از کاربران عنوان کرد: «اقتصاد قانون می خواد که این شروع قانون‌گذاری و شکستن تابوی مالکیت مطلق انسان مفت‌خور بر زمین است. »

«مازیار» کاربر خبرآنلاین تصریح کرد: «اتفاقا اقتصاد دستوربردار است. چطور در کشورهای دیگر همه چیز ممکن است، ولی تو ایران امکان پذیر نیست؟ رانت‌خواران و مافیا دستوربردار نیستند! »

کاربری متذکر شد: «تا حالا دولت هر طرحی که برای کاهش قیمت مسکن و اجاره‌بها و طلا و دلار و... داده، هیچ‌کدوم فایده‌ای که نداشته، وضع رو بدتر هم کرده. مطمئنا این طرح هم هیچ تاثیر مثبتی نداره. »

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1412744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =