توضیح معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره لوایحی که دولت به مجلس تقدیم کرد

حسینعلی امیری رئیس جمهور گفت: لایحه «اصلاح ماده (25) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1392» به مجلس تقدیم گردیده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، حسینعلی امیری در توضیح ضرورت تقدیم لایحه فوق گفت: نظر به اینکه در ماده (25) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز- مصوب 1392- صرفاً صدور جانوران وحشی مورد حکم قرار گرفته است ولی در خصوص ورود غیر قانونی و بدون مجوز جانوران وحشی مشمول، حکم مشخصی پیش بینی نشده است و با عنایت به اینکه این خلاء قانونی، ممکن است منجر به ورود جانوران آلوده به بیماری های واگیر شود،لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با توجه به ضرورت کنترل بیماری های اپیدمی ناشی از ورود غیر مجاز جانوران وحشی، لزوم تشدید مجازات ورود غیر قانونی و بدون مجوز جانوران وحشی مشمول و ضرورت جلوگیری از ورود جانوران آلوده به بیماری های واگیر، لایحه فوق پیشنهاد گردیده است.

لایحه «افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم» با قید دوفوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده است

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در توضیح ضرورت تقدیم لایحه فوق گفت: در راستای تقویت و مدیریت عرضه سهام شرکت ها در بازار سرمایه و تامین مالی بیش از پیش شرکت های بورسی در بازار سرمایه از طریق افزایش سرمایه با استفاده از سرمایه های خرد تزریق شده به آن، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: با عنایت به روند صعودی شاخص کل و ارزش معاملات در بازار سرمایه کشور از ابتدای سال 1398 و در ماه های ابتدایی سال 1399 و همچنین استقبال گسترده سرمایه گذاران در این حوزه، این امر ظرفیت جدیدی را دراقتصاد کشور ایجاد می کند که بهره گیری از آن می تواند آثار مثبتی را به دنبال داشته باشد.

از این رو برای تشویق شرکت های پذیرفته شده در بورس به افزایش سرمایه از طریق «صرف سهام (یعنی فروش سهام با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی سهام) » با « سلب حق تقدم» در نظر گرفتن مشوق مالیاتی می تواند موجب تشویق شرکت ها به افزایش سرمایه از این طریق شود.

امیری در پایان خاطر نشان کرد: از این رو می توان علاوه بر تحقق افزایش سرمایه شرکت های بورسی، به منظور تامین دولت و کاهش تصدی گری آن در شرکت های بورسی نیز بهره گرفت.

216219

کد خبر 1413102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =