فلج شدن قوی مهاجر با شلیک شکارچیان مازندران

میزان نوشت: شکارچیان در ازباران استان مازندران چند قوی فریادکش را هدف شلیک گلوله قرار دادند که یکی از آن‌ها توسط دوستداران محیط زیست از متخلفان خریداری و برای درمان به تهران منتقل شده است.

شکارچیان در ازباران استان مازندران چند قوی فریادکش را هدف شلیک گلوله قرار دادند که یکی از آن‌ها توسط دوستداران محیط زیست از متخلفان خریداری و برای درمان به تهران منتقل شده است.

................
به گفته دست‌اندرکاران تیم امداد و نجات حیات وحش، یکی از ساچمه‌های شلیک شده در نزدیکی قلب این قوی در حال پرواز فرود آمده و سبب سقوط حیوان شده است. سقوطی که حاصل آن، شکستن مهره ۲ گردن و تحت فشار گرفتن نخاع است که به فلج شدن پاها و بال‌های این قو منجر شده است.


به گفته تیم امداد و نجات حیات وحش، امکان عمل جراحی این قو وجود ندارند بنابراین تلاش بر این است با کورتون تراپی، التهابات و درد شدید حیوان کاهش یابد.

هر ساله جمعیت کثیری از پرندگان مهاجر توسط شکارچیان و دامگاه‌داران استان مازندران، به ویژه ازبان، سرخرود و فریدونکنار، شکار شده و لاشه‌هایشان سر از بازار فریدونکنار در می‌آورد تا به قیمت‌های بعضا گزاف فروخته شود.

البته برخی از پرندگان صید شده هم به باغ‌های پرندگان فروخته می‌شوند. تلاش‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای مهار نسل‌کشی پرندگان مهاجر در تالاب‌های جنوبی و شمالی کشور بی‌نتیجه مانده است.


47231
کد خبر 1414933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =