جزئیات سفر نوبخت به استان فارس؛ از بازدید از ورزشگاه ۶ هزار نفری تا کلنگ‌زنی خط ۳ مترو

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاون رئیس‌جمهور بناست که امروز و فردا به استان فارس سفر کند و در این سفر از برخی از پروژه‌های مهم استانی بازدید کند.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاون رئیس‌جمهور بناست که امروز و فردا به استان فارس سفر کند و در این سفر از برخی از پروژه‌های مهم استانی بازدید کند.

وی در ابتدا بازدید هوایی از بزرگراه دشت ارژن تا قائمیه است که از سال ۹۱ شروع به کار کرده و تا پایان سال گذشته ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.  

هدف اصلی این پروژه اتصال ایمن جاده‌ای بین استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس و کاهش زمان سفر در این مسیر است.

براساس اطلاعات موجود این پروژه به شرط تامین بودجه تا آخر سال ۹۹ این پروژه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.  این پروژه به صورت جمعی برای ۵۰۰ نفر اشتغالزایی دارد.

بازدید از ورزشگاه ۶ هزار نفری حسینی‌الهاشمی شیراز از دیگر برنامه‌های سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان فارس است. این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۷ به شیراز است.

ورزشگاه ۶ هزار نفری شیراز یکی از پروژه‌های بزرگ ورزشی در سطح کشور است که پس از بهره‌برداری قابلیت برگزاری مسابقات بین‌المللی و ملی را در رشته‌های مختلف سالنی دارد.

براساس اطلاعات موجود درباره پروژه پیشرفت فیزیکی سالن اصلی ۹۰ درصد و پیشرفت فیزیکی ساختمان‌های جانبی ۵۰ درصد و تعداد نیروهای فعال در پروژه ۲۰ نفر است.

این پروژه برای راه‌های دسترسی و احداث پارکینگ، موتورخانه و تاسیسات مربوط، پرداخت مطالبات پیمانکار و انشعابات، پست برق و محوطه‌سازی به اعتباری معادل ۵۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

کلنگ‌زنی خط ۳ مترو از دیگر برنامه‌های سفر نوبخت به استان فارس است که فاز نخست این خط از شهرک گلستان تا پل میرزای شیرازی به طول ۹ کیلومتر و با ۳ ایستگاه است که برآورد هزینه انجام شده برای آن ۱۲۵۰ میلیارد تومان است.

ظرفیت جابه‌جایی این خط ۱۸ هزار نفر است و برای هزار نفر نیز اشتغالزایی مستقیم دارد.

افتتاح فاز نخست دانشگاه صنعتی که شامل دانشکده برق و الکترونیک و هوافضا می‌شود نیز از دیگر برنامه سفر معاون رئیس جمهور به استان فارس است که این پروژه از سال ۸۸ آغاز شده و فردا با حضور نوبخت افتتاح می‌شود.

کلنگ‌زنی ۳۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در منطقه شریف آباد شیراز و بازدید از بیمارستان پیوند همچنین نشست با مجمع نمایندگان و شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان از دیگر سفر نوبخت به استان فارس است.

کد خبر 1415742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =