مدیرکل ارشاد قم: باید از روش‌های نوین و خلاقانه در آگاه‌سازی مردم در بیماری کرونا بهره گرفت

مدیرکل ارشاد استان قم استفاده از ظرفیت‌های هنری در اطلاع‌رسانی به مردم را مورد توجه قرارداد و گفت: باید از روش‌های نوین و خلاقانه در آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم در بیماری کرونا استفاده کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از قم : سید موسی حسینی کاشانی  با اشاره به‌ پای کار بودن همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های اطلاع‌رسانی در اوج بیماری کرونا در قم اظهار داشت: در آن دوران هر دستگاهی با توجه به ظرفیت خود در کنار شورای اطلاع‌رسانی آمد که شایسته تقدیر است.

وی استفاده از ظرفیت‌های هنری در اطلاع‌رسانی به مردم را موردتوجه قرار داد و افزود: باید از روش‌های نوین و خلاقانه در آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم استفاده کنیم.

مدیرکل ارشاد استان قم گفت: از چند روز گذشته یکی از پیشنهادات ما این بوده که تعداد فوتی‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای آگاه‌سازی بیشتر مردم اعلام شود.

وی بیان کرد: نیاز است یک مصوبه در کمیته بحران استان در زمینه تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه‌وبودجه به شورای اطلاع‌رسانی داشته باشیم، چرا که این شورا برای پیشبرد کارها نیازمند در نظر گرفتن اعتبارات است.

حسینی کاشانی با بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه ترویج پویش‌های مردمی قم عنوان کرد: کلیات پویش "من برای تو ماسک می‌زنم" را تدوین کرده‌ایم که در محورهای متن آموزشی، عکس، فیلم و پوستر در قالب همشهریان را فراخوان کرده و برای گام‌های بعدی در امر آموزش و اطلاع‌رسانی استفاده کنیم.

مدیرکل ارشاد استان قم بیان کرد: سه مؤلفه شستن دست، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک باید از سوی همگان رعایت شده و در تولید محتوای این سه مقوله نیازمند همیاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد کارشناسان در صورت رعایت این سه مؤلفه تا ۸۰ درصد می‌توان از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کرد و به قطع زنجیره انتقال بیماری امیدوارتر بود.

حسینی کاشانی در ادامه با اشاره به‌ پای کار بودن خبرنگاران و اصحاب رسانه در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: خبرنگاران سهم به سزایی در دستاوردها و توفیقات چهار دهه انقلاب اسلامی دارند که این دستاوردها را نمی‌توان نادیده گرفت.

مدیرکل ارشاد استان قم استفاده از ظرفیت همیار پلیس در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در استان را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: برای تحقق اهداف شورای اطلاع‌رسانی نیازمند هم‌افزایی و همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرای استان هستیم.

کد خبر 1415759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =