دسته موتوردزدان حرفه‌ای به دام افتادند

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ سارق موتورسیکلت حرفه‌ای خبر داد و گفت: یکی از سارقان تا کنون ۲۷ مرتبه روانه زندان شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت: هفتم تیرماه پرونده ای با موضوع سرقت یک دستگاه موتورسیکلت از کلانتری ۱۰۶ نامجو با شکایت یکی از شهروندان به همراه دستگیری فردی به نام صادق برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: چکیده پرونده نشان از این داشت، مال باخته که موتورسیکلت خود را در کنار خیابان پارک کرده بود، پس از مراجعه به محل پارک متوجه سرقت موتورسیکلتش می‌شود که با تماس شاکی به مرکز فوریت‌های پلیسی و حضور ماموران کلانتری شهید نامجو مشخص شد که دو سرنشین یک دستگاه خوروی سواری پراید پس از پیاده شده از خودروی پراید، و ترک خودروی سواری، موتورسیکلت شاکی را سرقت و هر دو سوار بر موتورسیکلت شده اند و از محل گریخته اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی ماموران کلانتری شهید نامجو مالک خودروی پراید را به نام صادق شناسایی و در گام بعدی از تحقیقات پلیسی وی با هماهنگی¬های قضائی دستگیر و پس از انتقال به کلانتری در بازجویی‌های صورت گرفته اظهار داشت، در روز سرقت ۲ مرد را به عنوان مسافر سوار بر خودروام کردم و در خیابان نامجو پیاده کردم و از سرقت موتورسیکلت اطلاعی ندارم.

وی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات میدانی از محل سرقت، کاراگاهان موفق شدند تصویری واضحی از مسافران خودروی پراید به دست بیاورند، افزود: در پالایش‌های اطلاعاتی و بررسی مجرمان حرفه‌ای مشخص شد که سارقان موتورسیکلت به نام تقی و کیومرث سابقه دار بوده و پیش با همین عنوان مجرمانه روانه زندان شده اند.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق کیفری تقی به دست آمد که وی تا کنون ۲۷ مرتبه تحمل زندان داشته است، گفت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی شناسایی و کارآگاهان موفق شدند وی را با هماهنگی‌های قضائی در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سرهنگ دستخال در ادامه گفت: در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهم موتورسیکلت شاکی کشف و متهم به سرقت موتورسیکلت به همکاری هم دستش به نام کیومرث اعتراف و اظهار کرد، پس از سرقت قرار بود موتورسیکلت را بفروشم و پول حاصله را بین خودمان تقسیم کنیم.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کیومرث نیز ۵ سابقه کیفری دارد، گفت: با اعتراف صریح متهمان به بزه ارتکابی هر دو سارق با دستور قضائی دادیار دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شدند.
به گفته سرهنگ دستخال موتورسیکلت شاکی پس از تنظیم صورتجلسه تحویل به مال باخته مسترد شد.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1416115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =