۰ نفر
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
انصراف عربستانی ها از خرید نیوکاسل

ورزش سه نوشت: به نظر می رسد عربستانی ها دیگر تمایلی به سرمایه گذاری در لیگ برتر انگلیس ندارند.

در ماه های اخیر اخبار زیادی در مورد یک گروه سرمایه گذار به سرپرستی صندوق عمومی عربستان سعودی تحت مالکیت شیخ سلمان و با پیشنهاد 300 میلیون پوندی برای خرید نیوکاسل منتشر شده بود، اما به نظر می رسد این پروسه دیگر منتفی شده است. شبکه اسکای اسپورتس اعلام کرد صندوق سرمایه گذاری عربستانی تحت مالکیت شیخ سلمان به دلیل طولانی شدن روند و چالش های  ناشی از بحران کرونا رسما از پروسه خرید باشگاه نیوکاسل انصراف داد.

این گروه در بیانیه ای اعلام گرد: "به علت رقم خوردن روند طولانی مدت و غیرقابل پیش بینی، قرارداد تجاری بین گروه سرمایه گذاری و مالکان باشگاه منقضی شده است. در شرایطی که مشحص نیست فصل بعد چه زمانی آغاز می شود، امکان سرمایه گذاری باثبات فراهم نیست.

نیوکاسل بیش از 50 سال است موفق به کسب یک جام بزرگ نشده و هواداران این باشگاه امیدوار بودند با سرمایه گذاری گروه جدید و جذب بازیکنان تازه و کادر فنی قدرتمند، شرایط این باشگاه تغییر کند، اما حداقل فعلا این اتفاق رخ نخواهد داد. البته بخشی از هواداران نیوکاسل نیز که نسبت به سیاست های شیخ سلمان احساس خوبی نداشتند، از بهم خوردن این معامله ابراز رضایت کرده اند.

این انصراف بدنبال اعتراض سازمان تجارت جهانی به دزدی آشکار شبکه beOutQ و پخش غیر مجاز زنده ‌و غیر زنده مسابقات فوتبال باشگاهی و ملی و سایر رقابت‌های ورزشی بین المللی از سوی این شبکه که در عربستان واقع هست، رخ داد. فیفا، یوفا، لیگهای داخلی پنج کشور اروپایی (اسپانیا، آلمان، انگلستان، ایتالیا و فرانسه) نیز با شکایت از این شبکه سعودی موفق شده بودند تا پخش رنده ماهواره ای مسابقات خود  را قطع کنند، اما این شبکه سعودی همچنان از طریق آنلاین به پخش غیر قانونی و دزدی سیگنال مسابقات ادامه داده.

عربستان سعودی با علم بر اینکه دفتر مرکزی لیگ برتر در نهایت به دلیل دزدی‌های آشکار شبکه «بی آوت کیو» قادر به تأیید فروش نیوکاسل یونایتد به یک نهاد دولتی عربستان سعودی نخواهد بود، قبل از یک رسوایی بین المللی دیگر خود از خرید این باشگاه لیگ برتری صرفنظر کردند.دولت عربستان سعودی همیشه از وجود و فعالیت شبکه «بی آوت کیو» در خاک این کشور اظهار بی اطلاعی کرده. ادعایی که هیچ نهادی در خارج از خاک این کشور آن را مورد پذیرش قرار نداده بودند. 

شبکه سعودی «بی آوت کیو» بلافاصله پس از محاصره اقتصادی، زمینی و هوایی قطر از سوی عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر، با پخش غیر قانونی مسابقات ورزشی بین المللی و دزدی آشکار سیگنالهای مسابقاتی که شبکه ورزشی «بی این اسپورت» مستقر در قطر برای پخش آنها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا صدها میلیون دلار حق پخش پرداخت کرده بود، شروع بکار کرد.

255 41

کد خبر 1416218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =