۰ نفر
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
تحریف حقایق درباره ایران

اهداف و نیات آمریکا از تحریف حقایق درباره ایران چیست؟

آمریکا به دنبال آن است که با تشدید تحریم ها و تحریف حقایق درباره قدرت و نفوذ ایران در منطقه که موجب تقویت نظام اسلامی می‌شود، اهداف خود را پیاده کند. یکی از این اهداف تضعیف و کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران است. آمریکا به دنبال آن است که سلطه منطقه‌ای خود را افزایش و منافع خود را در کشورهای منطقه‌ای گسترش دهد و به همین دلیل اقداماتی مثل حمله مشترک نظامی و ایجاد گروه‌های تروریستی را در دستورکار خود دارد. در سوریه شاهد بودیم که آمریکا دست به چه اقداماتی زد هر چند که گروه‌های تروریستی نابود شدند اما هنوز بقایایی از این گروه‌ها در این کشور هستند.

آمریکا به طور جدی دنبال آن است که ایران را در سوریه تضعیف کند همان طور که تلاش دارد ایران را در عراق، افغانستان و لبنان و کشورهای دیگر منطقه تضعیف کند. ایران در مقاطعی به دعوت دولت عراق وارد این کشور شد و کمک های مستشاری داشته است و در کنار مردم این کشور با تروریسم مبارزه کرد. حضور ایران موجب شکست داعش در این کشور و عقب راندن آن شد. با این حال آمریکایی ها عامل اصلی مبارزه با تروریسم یعنی سردار سلیمانی را ترور کردند که نه تنها موجب تضعیف ایران نشد بلکه تنفر مردم عراق از آمریکا را افزایش یافت و موجب حرکتی شد در این کشور برای بیرون کردن آمریکا از عراق. نگرانی از حضور و نفوذ ایران در افغانستان نیز به همین شکل از سوی آمریکا وجود دارد. ایران در افغانستان دنبال صلح عادلانه، واقعی، ثبات و امنیت است در حالی که آمریکا در حال انتقال داعش به افغانستان است.

آمریکا از نفوذ معنوی ایران در منطقه نگران است و با تحریف حقایق درباره ایران و تحریم اقتصادی و فشار سیاسی سعی دارد از نفوذ ایران بکاهد اما به نتیجه نخواهد رسید و از تحریف حقایق درباره نقش منطقه ای ایران و اعمال تحریم ها راه به جایی نخواهد برد.

همان طور که مقام معظم رهبری روز جمعه مطرح کردند راه حل مقابله با تحریم و فشار اقتصادی تسلیم و عقب نشینی نیست چرا که هر قدم که ما به عقب برداریم آمریکا و هم پیمانانش بیشتر به جلو می آیند و فشارها را بیشتر می کنند. راه حل این است که منابع داخلی را فعال کنیم و به آنها متکی باشیم و از طرفی با دوستان خارجی خود همکاری های جدی را داشته باشیم که موجب پیشرفت اقتصادی و بهبود اوضاع شود. طبعا تحریم و فشار اقتصادی بر اوضاع کشور بی اثر نیست اما شرایط تحریمی می تواند موجب توسعه و پیشرفت در حوزه خودکفایی در عرصه های مختلف شود.  ایران از منابع طبیعی سرشاری برخوردار است و در صورت مدیریت این فضا می تواند نتایج مثبتی از این بخش به دست آورد.

کد خبر 1416998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =