کردستان یکی از استان‌های پیشتاز در جذب اعتبارات و شروع پروژه‌های عمرانی این بخش است

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری کشور گفت: استان کردستان تنها استان پیشتازی است که در پروژه‌های تبصره ۱۸ ایجاد اشتغال و اهرم در اجرای پروژه‌های اقدام مشترک وجود داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، مهدی عبوری روز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان برگزار شد، اظهار داشت: با وجود ستاد بازآفرینی شهری یک ظرفیت بسیار خوبی در کشور شکل گرفته که ۲۳ دستگاه اجرایی عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری هستند و آثار بخشی از مصوباتی که از شهرستان به استان و از استان به تهران ارسال می‌شود را در اجرای پروژه‌ها می‌توان دید.

وی ادامه داد: در ستاد بازآفرینی شهری توجه ویژه ای به بافت‌های فرسوده، حاشیه نشینی، سکونتگاه های غیررسمی، کمبود سرانه‌های خدماتی، ورزشی، فرهنگی و حتی آموزشی شده و در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعهد ستاد بازآفرینی شهری در طول برنامه ششم اجرای یک‌ هزار و ۵۰۰ پروژه با اعتبار بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: ۹ هزار پروژه نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان با عنوان اقدام مشترک توسط راه و شهرسازی و ستاد باآفرینی شهری در حال انجام است.

عبوری اضافه کرد: ۵۰ پروژه با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سطح استان کردستان در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: در پروژه پیاده راه فردوسی حرف و قول استاندار کردستان قول ما خواهد بود، اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این پروژه تا آخر همین هفته به صورت وجه نقد در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری انبار غله در سنندج را طرح بسیار طرح خوبی عنوان کردو گفت: انبارغله تنها فضای موجود سنندج است که فضاهای خدماتی، فرهنگی، آموزشی و فضای سبز را در دل خود جای می دهد و بخش اعظم این ۲۷ هکتار در اختیار دستگاه‌های اداری و اجرایی و دستگاه های امنیتی اوقاف است.

عبوری با تاکید بر لزوم اجرای طرح بازآفرینی شهری هفت باغ سنندج، اظهار داشت: محل این طرح با ۳۲ هکتار تنها مکانی است که می‌توان با اجرای طرح‌های بازآفرینی کمبود شاخص‌های فرهنگی و زیرساختی شهر را جبران کند.

وی در ادامه به موضوع تسهیلات بافت فرسوده در سطح استان کردستان اشاره کرد و گفت: در همه کشور در زمینه پرداخت تسهیلات یک رویه وجود دارد که با توجه به محدودیت‌ها را پیگیری حل خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری همچنین درباره اعتبارات از محل تسهیلات برای ترغیب انبوه سازان گفت: در صورت تجمیع برای هر واحد ۲۲۰ میلیون تومان و تسهیلات خود مالکی بازسازی واحدها برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان وام که ۵۰ میلیون تومان آن ۹ درصد و ۵۰ میلیون تومان ۱۸ درصد است در نظر گرفته شده است.

عبوری تصریح کرد: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد به عنوان ودیعه مسکن در اختیار مالکان ساکن در بافت‌های فرسوده قرار می‌گیرد.

46

کد خبر 1417900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =