تجلیل از کشت و صنعت امام خمینی (ره) شوشتر برای اجرای پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر و مسئول واحد سلامت کار این دانشکده با حضور در شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره)، از اهتمام مدیرعامل و معاونین این شرکت در رعایت پروتکل های ابلاغی و همراهی با کادر بهداشت و درمان تجلیل کردند.

به گزارش خبرآنلاین از شوشتر ؛ دکتر فدایی در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات بسیارخوب کشت و صنعت امام خمینی (ره) در مقابله با بیماری کووید-۱۹ گفت : در شش ماه گذشته شاهد رعایت پروتکل ها، بیماریابی مناسب و قرنطینه خانگی کارکنان مشکوک از سوی این مجموعه بودیم .

 این همکاری ها در کاهش سیر نزولی بیماری موثر بوده است؛ امیدواریم که با تداوم این رویکرد شاهد فعالیت یک شرکت سالم ، پویا و موثر در اقتصاد کشور باشیم.  

 معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به خارج شدن استان خوزستان از وضعیت قرمز اظهار داشت: وضعیت کنونی بیماری و سیر نزولی آن در استان بسیار شکننده است ؛ استانهایی که بعد از وضعیت قرمز،  وضعیت سفید را تجربه کردند ، در هفته های اخیر با پیک بیماری مواجه شده اند و این مساله اهمیت همراهی مسئولین و مردم را برای رعایت پروتکل های ابلاغی بیش از پیش نشان می دهد.
 
 وی با تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن را بهترین راه حل مقابله با بیماری دانست و خاطر نشان کرد: زمانی می توانیم شاهد قطع زنجیره انتقال باشیم که ۹۵ درصد از افراد جامعه از ماسک استفاده کنند

مهندس عصاره نژاد مدیرعامل شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره) نیز با تجلیل از تلاش های کادر بهداشت و درمان، به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در ماه های گذشته همچون تشکیل ستاد مقابله با بحران در سوم اسفند۱۳۹۸، آموزش و اطلاع رسانی ،ضدعفونی مراکز پایش سلامت کارکنان و ... پرداخت.

وی با اشاره به فعالیت شرکت الکل سازی دراین مجموعه صنعتی ، از افزایش ظرفیت تولیدی با هدف تولید ۴۴ میلیون لیتر الکل تا پایان سال برای تامین نیاز جامعه خبر داد.

 در ادامه مهندس قلندری مدیر HSE  کشت و صنعت امام خمینی (ره) با اشاره به پایش روزانه سلامت ۲۱۰۵ نفر کارکنان شرکت، از  ابتلای ۶۳ نفر تاکنون خبر داد.

وی جایگزینی سیستم چهره نگاری به جای سیستم تشخیص اثر انگشت، توزیع هفتگی ماسک، گندزدایی مرتب وسایل نقلیه و کارگاه ها را از اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ دانست.

خانم کریمی مسئول واحد سلامت کار دانشکده علوم پزشکی شوشتر نیز این شرکت را یکی از واحدهای نمونه شهرستان دانست که فراتر از پروتکل های ابلاغی با معاونت بهداشت در دوران شیوع ویروس کرونا همکاری داشته است.

در پایان نیز مهندس عصاره نژاد برای حمایت از سلامت به پویش مردمی "من ماسک میزنم" پیوست.

46

کد خبر 1418224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =