برخورد قانونی با واحدهای صنفی فاقد مجوز در قزوین

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین از شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب و برخورد قانونی با آنها خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فولیان، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین با اشاره به مــاده۲ قانون نظام صنفــی(مصوب ۱۳۹۲/۶/۱۲) گفت: با توجه به وظیفه اجتماعی اصناف در فرآیند مبادلات اقتصادی و عرضه و تقاضای بازار، استفاده از ظرفیت عظیم این نهاد مدنی و جلب مشارکت آن برای پیشگیری از بروز بسیاری از جرایم اقتصادی در کشور می تواند اثربخش بوده و در کاهش آسیب های مبتلا به نظام اقتصادی و اجتماعی مؤثر باشد.
فولیان در ادامه افزود: پیشگیری از ایجاد و فعالیت واحدهای فاقد پروانه در صنوف مختلف که با رویکرد حمایت قانونی از فعالیت واحدهای صنفی مجاز صورت می گیرد در زمره برنامه های جاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قرار دارد.
این مقام قضایی در پایان تصریح کرد: با توجه به آمار بالای تخلفات صنفی واحدهای فاقد مجوز در استان قزوین از جمله گران‌فروش و عدم صدور فاکتور فروش، عرضه کالاهای قاچاق و غیر مجاز و...، نظارت بر حُسنِ اجرای قانون نظام صنفی به ویژه ساماندهی واحدهای فاقد مجوز حائز اهمیت است و با شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب، براساس مفاد قانون نظام صنفی با آنها  برخورد قانونی می شود.

46

کد خبر 1418396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =