کلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی با وعده ساخت مرغداری

میزان نوشت: جانشین پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که با وعده سرمایه گذاری در پرورش مرغ تخم گذار ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مسعود برجی گفت: اوایل امسال پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم قرار گرفت.

جانشین پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بیان داشت: شاکی با حضور در پلیس آگاهی اظهار کرد، از طریق آگهی روزنامه برای مشارکت در تولید و پرورش مرغ تخم گذار با مردی میانسال آشنا شدم. وی مدعی بود سال هاست که در این حرفه فعالیت دارد و برای توسعه فعالیتش نیاز به سرمایه گذار دارد.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی ادامه داد، قرارداد مشارکت کاری تنظیم کردیم و مقرر شد مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به ازای شراکت در توسعه سایت تولید در ورامین و دفتر فروشی در تهرانپارس پرداخت کنم و در این مکان‌ها سهیم شوم و سود حاصله نیز به صورت برابر بین من و او تقسیم شود.

وی ابزارداشت: شاکی افزود، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال طی دو فقره چک رمز دار بانکی به وی تحویل دادم. مدتی به بهانه اخذ مجوز از وزارت بهداشت، دامپزشکی و ... سپری شد تا اینکه متوجه شدم از دفتر کار و منزل مسکونی اش واقع در شرق تهران گریخته است.

این مقام انتظامی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی قرارداد تنظیمی مال باخته بررسی و در پاسخ استعلام انجام شده به دست آمد متهم مشخصات هویتی خود را جعلی ارائه کرده است.

سرهنگ برجی اظهار کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم با ادعای بیماری فرزندش مبلغ ودیعه مسکن محل مسکونی اش را از موجر گرفته و بلافاصله محل سکونتش را تخلیه و تحویل موجر داده است.

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بیان اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم با مبالغ دریافتی سکه و ارز خریداری کرده است، در ادامه تحقیقات پلیسی هویت واقعی وی شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه محل‌های تردد متهم در محدوده لویزان و شیان شناسایی شد، گفت: متهم با هماهنگی‌های قضائی در مخفیگاهش دستگیر و به جرم ارتکابی با استفاده از کارت ملی جعلی اعتراف کرد.

سرهنگ برجی تصریح کرد: متهم پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و با دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه ۴ تهران روانه زندان شد.

۴۷۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1419750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =