۶۸ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار جابجا شده است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۸ هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استا اردبیل، کلیم‌الله وثوقی اظهار کرد: پایانه مرزی بیله‌سوار یکی از پایانه‌های موفق و فعال کشور محسوب می‌شود که از طریق این پایانه در طول سال کالاهای متعددی به جمهوری آذربایجان و کشورهای آسیای میانه صادر شده و همچنان توان تقویت و توسعه صادراتی از این پایانه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: این میزان کالای صادراتی با شش هزار دستگاه خودروی سنگین و از طریق مرز بیله‌سوار به کشورهای دیگر حمل شده تا فعالیت اقتصادی و اشتغالزایی را برای فعالان این حوزه شاهد باشیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به کالاهای صادراتی نیز اشاره کرد و گفت: عمده کالاهای صادراتی شامل محصولات کشاورزی، شیشه، پسته، سنگ، نمک و ... است که در پنج ماهه امسال به کشورهای هدف صادر شده است.

وثوقی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص ارتباطات مرزی بین کشورهای مختلف به صورت مرتب عملیات ضدعفونی و گندزدایی در پایانه مرزی بیله‌سوار انجام می‌شود تا سلامتی رانندگان و عوامل پایانه مرزی بیله‌سوار بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و به این امر اهتمام شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم در نیمه دوم سال با توجه به عادی شدن روابط مرزی و فروکش کردن بیماری کرونا شرایط مطلوب‌تری را در حوزه صادرات و ترددهای زمینی در پایانه مرزی بیله‌سوار شاهد باشیم تا امکان تقویت بنیه‌های اقتصادی در این مجموعه بیش از گذشته فراهم آید.

کد خبر 1419997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =