همایش دوچرخه‌سواری همگانی در قزوین برگزار شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: همایش دوچرخه‌سواری همگانی با حضور اعضای هلال احمر با رعایت پروتکل‌های کامل بهداشتی در قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن آصفی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: همایش بزرگ دوچرخه سواری با عنوان همیاران سلامت به منظور ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و همچنین تحقق شعار «من ماسک می زنم» با همکاری جمعیت هلال احمر و با حضور اعضای داوطلبان و جوانان این جمعیت با رعایت پروتکل‌های کامل بهداشتی در قزوین برگزار شد.
آصفی ادامه داد: اعضای داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر در جهت ایجاد رغبت بیشتر در بین اقشار مختلف مردم به ورزش همگانی و به منظور توسعه ورزش همگانی و سه شنبه‌های بدون خودرو و همچنین تحقق شعار « من ماسک می زنم» در این همایش شرکت کردند.
او هدف از این همایش را ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه‌سواری و زندگی سالم در کنار مبارزه با کرونا دانست و افزود: دوچرخه‌سواری ضامن سلامتی و افزایش سیستم ایمنی بدن است و در این روزهای کرونایی خطر تماس با سطوح آلوده را نیز کاهش می‌دهد.
این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: در حین برگزاری این همایش امدادگران این جمعیت از طریق پخش فایل صوتی توسط خودروهای بلندگودار در سطح شهر، هشدارهای لازم را نسبت به شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از آن به مردم ارائه دادند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به این که مردم ورزش را به عنوان مهم ترین راهکار برای دور ماندن از کرونا مدنظر قرار دهند، تأکید کرد: ورزش کردن و نیز استفاده از دوچرخه می‌تواند بهترین روش‌ خودمراقبتی و پیشگیری از ابتلا به کرونا باشد و دوچرخه سواری نیز موجب رعایت فاصله‌گذاری شده و خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.

48

کد خبر 1420895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =