اختلاف نظر در اسراییل بر سر توافق با امارات

ایسنا نوشت: رئیس سابق هیئت سیاسی و امنیتی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به همراه عضو کنست این رژیم معتقدند که توافق اسرائیل و امارات باید بر پایه صلح در مقابل صلح باشد نه صلح در مقابل اراضی.

به گزارش شبکه خبری المیادین، عاموس گلعاد، رئیس سابق هیئت سیاسی و امنیتی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با حضور در برنامه‌ای در شبکه "کان" اسرائیل به همراه عوزی دیان، عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و معاون رئیس سابق ستاد ارتش اسرائیل اظهار کرد که صلح با امارات مانند صلح با مصر نخواهد بود.

وی در این باره گفت: "توافق با امارات به هیچ وجه از اماراتی‌ها در مقابل ایران حفاظت نخواهد کرد و هیچ ارتباطی با آن ندارد، بنابراین آیا ارتش اسرائیل به آنجا خواهد رسید؟"

گلعاد ادامه داد: عربستان سعودی به این توافق نپیوسته است و اگر این اتفاق رخ دهد، یک تغییر بزرگ رخ داده، چراکه عربستان یک کشور بزرگ بوده و مانند کشورهای کوچک نیست.

عوزی دیان نیز در این باره گفت: صلح با امارات بدون شرط بوده و صلح باید در مقابل صلح باشد نه اراضی.

در همین حال، افرایم هلیفی، رئیس سابق سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، موساد، در واکنش به توافق امارات با این رژیم گفت که این روابط از ۵۰ سال پیش وجود داشته است.

وی افزود: روابط ما با کشورهای عرب حوزه خلیج (فارس) محصول امروز نیست بلکه از ۵۰ سال پیش وجود داشته است و من به شخصه ۲۰ سال قبل به بحرین سفر و با پادشاه آن دیدار کردم.

312 311

کد خبر 1421940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =