حرکت دسته‌های عزاداری و توزیع غذای نذری در قزوین ممنوع است

جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان حرکت دسته‌های عزاداری در ایام محرم و توزیع غذای نذری گرم ممنوع شده و سوگواری در فضای باز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، جانشین ستاد کرونای استان قزوین در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در آستانه ماه محرم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی کرونای کشور و تصمیمات ستاد استان است تا شاهد ابتلای بیشتر مردم به ویروس نباشیم.
حبیبی در ادامه گفت: خوشبختانه کارکنان ادارات و سازمان‌های دولتی به نکات بهداشتی اهمیت دادند و بیشترین رعایت در این مجموعه بود که جای قدردانی دارد و این روند باید تداوم پیدا کند.
او یادآور شد: در مقابل متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نانوایی‌ها، پاساژها، بازار، پایانه‌های مسافربری و مجتمع‌های تجاری کمتر بوده است.
حبیبی بیان کرد: میزان استفاده از ماسک در ادارات دولتی استان ۸۹ درصد، توسط مردم ۷۴درصد، در وسایل نقلیه عمومی و تاکسی‌ها ۷۳ درصد بوده اما باید دانست بهترین راه مبارزه و پیشگیری همزمان با زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مداوم دست است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین تصریح کرد: از مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین که با تشکیل جلسات متعدد و مستمر با هیئت‌های مذهبی و مداحان مصوبات خوبی را برای هماهنگی در ایام محرم داشته و تلاش کرده‌اند تا هیئت‌ها نیز در مسیر مصوبات حرکت کنند تشکر می‌کنیم و امیدواریم با اهمیت دادن به مصوبات بتوانیم در ماه محرم کمترین آسیب را داشته باشیم.
او گفت: هر چند روش سینه زنی و عزاداری امسال با گذشته فرق کرده اما باید به نحوی برنامه ریزی کنیم تا رنگ و بوی محرم و فضای حسینی در شهرها دیده شود و همه موظفیم چراغ حسینی ر ا روشن نگهداریم.
حبیبی اضافه کرد: در ایام محرم همه عزاداری‌ها فقط در فضای باز و با تعداد محدود و در زمان کوتاه برگزار خواهد شد تا هیچ عزاداری آلوده به ویروس نشود و در این راستا ادارات آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و سایر نهادها که فضای روباز مناسبی دارند باید آن را در اختیار هیئت‌های عزاداری قرار دهند.
جانشین ستاد کرونای استان قزوین اظهار کرد: جابجایی و حرکت دسته‌های عزاداری در ایام محرم ممنوع است و از رسانه‌های گروهی، صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات استانی انتظار داریم با اطلاع رسانی مستمر و به موقع همه شهروندان و هیئت‌ها را در جریان ممنوعیت‌های اعلام شده و مصوبات ستاد قرار دهند.
حبیبی در ادامه یادآور شد: همچنین به منظور حفظ سلامت شهروندان و عزاداران، پخت و توزیع هر گونه غذای نذری گرم و طبخ شده ممنوع است و تنها نذوراتی شامل مواد غذایی خشک در بسته بندی بهداشتی مجاز به توزیع است.
او بیان کرد: برگزاری هر گونه تجمع ورزشی از جمله مجمع هیئت فوتبال تا شرایط عادی شدن شرایط استان ممنوع است و آرامستان‌ها نیز تعطیل شده و فقط برای افراد در تعداد محدود برای حضور کوتاه مدت در برخی روزها تصمیم گیری می شود.
این مقام مسئول اظهار کرد: فعالیت مهد کودک‌ها، آموزشگاه‌های علمی، موزه‌ها، شهربازی‌ها فقط با نظر دانشگاه علوم پزشکی مجاز است.

48

کد خبر 1422335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =