جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: رییس جمهور اولین کسی بود که نسبت به انتشار فیلم ظهور نزدیک است موضع گیری کرد.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین در واکنش به مستند «ظهور نزدیک است» گفت: برخی از مطالب این فیلم، روایاتی که استناد شده است و روایاتی که مطرح شده، درست است. این ها در متون روایی ما وجود دارد ولی برخی دیگر از آن ها ضعیف اند. برخی مطالب، مستندات قوی ندارند و تطبیق برخی از موارد هم شاید خیلی مناسب نباشد و تعیین مصادیق برای ظهور به نوعی تعیین وقت است.

وی ادامه داد: در روایات ما اصطلاحی به عنوان «کذب الوقاتون» وجود دارد، یعنی کسانی که برای ظهور حضرت امام عصر(عج) از زبان مبارک خودشان وقت تعیین می کنند، کذاب و دروغگو هستند.

ذوالنور گفت: البته در خصوص نشانه هایی که برای سید خراسانی در این فیلم ذکر شده است باید گفت که تنها تهیه کنندگان این فیلم این اعتقاد را ندارند. بلکه بسیاری از بزرگان، شخصیت های علمی و علمای ما نیز می گویند محتمل و ممکن است آن سید خراسانی انشاء الله وجود مبارک مقام معظم رهبری باشد. ولی برخی افراد آمدند نسبت به تعیین گزینه ها و مصادیق دیگر مقداری ورود ناشیانه داشتند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه که در حاشیه مراسم دوازدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی  با خبرآنلاین گفت و گو می کرد تصریح کرد: شاید اهداف، اهداف بدی نباشد ولی خروجی و نتیجه نمی تواند مطلوب باشد.

وی با اشاره به اینکه این فیلم را دیده است، در پاسخ به این سوال که فکر می کنید چه جریانی پشت سر تهیه و انتشار گسترده این فیلم است گفت: قطعا کسانی که اهداف خاصی را در این فیلم تعقیب می کنند پشتوانه مالی آن را نیز تعیین می کند.

ذوالنور در خصوص این گمانه روزنامه کیهان که انتشار این فیلم بی ارتباط با مسایل انتخابات آینده ریاست جمهوری و برخی نزدیکان رییس جمهور نیست گفت: من وجود شخص مبارک رییس جمهور را مبرای این امور می دانم. کما اینکه هنگامی که این سی دی منتشر شد یکی از اولین کسانی که موضع گرفت که چرا خودشان را با برخی شخصیت های این فیلم تطبیق دادند، شخص آقای احمدی نژاد بود. ولی بعید است دور و بری هایی که دست به این اقدامات می زنند بدون زمینه سازی برای انتخابات دست به این اقدامات بزنند.

وی در تشریح موضع رییس جمهور در مقابل فیلم ظهور نزدیک است افزود: ایشان از این ناراحت بودند که چرا نام من را در این فیلم مصداق قرار دادید و اینکه این مسایل چه ربطی به من دارد. ایشان از اینکه دیگران وی را در این فیلم مطرح کردند بسیار ناراحت بودند و ناراحتی خودشان را ابراز کردند. لذا شخص ایشان را مبرا می دانیم ولی برخی که صحنه گردان و پشت صحنه انتشار این فیلم هستند طبیعتا بعید است بدون اغراض خاص سیاسی دست به چنین اقداماتی بزنند.

/30112

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 142283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۳
  0 0
  كي آقاي رييس جمهوراز انتشار اين فيلم ناراحتی خودشان را ابراز کردند كه هيچ كس نفهميده جز شما و جناب آقاتهراني؟
 • کاظم کیاپاشا MY ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۳
  0 0
  تنها خدا عالم است
 • بدون نام IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۳
  0 0
  آقای ذولنور بینی و بین الله نمیدانی این سی دی را چه کسی توزیع میکند
 • رستم زابلی IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۳
  0 0
  جناب آقای رییس جمهور محترم که در خصوص همه مطالب اظهار نظر می کنند، اگه مخالف ساخت یا توزیع این سی دی بودند حتما تا حالا شخصا اظهارنظر کرده بودند. جناب عالی هم بی جهت تقصیر را گردن اطرافیان رییس جمهور محترم نیندازید