مرکز جامع سلامت در روستای چنار محمودی راه اندازی می شود

استاندار چهارمحال و بختیاری از راه‌اندازی مرکز جامع سلامت در روستای چنارمحمودی تا پایان امسال خبر داد و گفت: این مرکز توسط بنیاد مسکن به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای مردم این روستا احداث می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی هم‌زمان تجهیزات مورد نیاز این مرکز را فراهم خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال و بختیاری : اقبال عباسی اظهار کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان استانی و با مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد بر پایه فهرست اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای آسیب‌دیدگان روستای چنارمحمودی شهرستان لردگان به صورت مادام‌العمر مستمری ماهیانه یک میلیون تومان  و افزایش سالانه ۱۰ درصد در نظر گرفته شود که این پرداخت از شهریورماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد از سوی بیمه دی آسیب‌دیدگان روستای چنارمحمودی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی انفرادی قرار گیرند.

استاندار چهارمحال و بختیاری از راه‌اندازی مرکز جامع سلامت در روستای چنارمحمودی تا پایان امسال خبر داد و افزود: این مرکز توسط بنیاد مسکن به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای مردم این روستا احداث می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی هم‌زمان تجهیزات مورد نیاز این مرکز را فراهم خواهد کرد.

عباسی اضافه کرد: بهسازی این روستا نیز تا پایان سال‌جاری توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد:مقرر شد سازمان نوسازی و تجهیز مدارس تا پایان سال‌جاری بخاری‌های نفتی شهرستان لردگان و خانمیزا را با اولویت روستای چنارمحمودی جمع‌آوری و به جای آن سیستم‌های گرمایشی استاندارد نصب و یک باب مدرسه دخترانه در مقطع متوسطه اول احداث کند.

عباسی با بیان اینکه رونق کشاورزی در روستای چنارمحمودی می‌تواند مشکل اشتغال مردم این روستا را تا حدودی حل کند، خاطرنشان کرد: مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی ۶۰ هکتار از باغات و ۱۵۰ هکتار از اراضی این روستا را تحت پوشش شبکه‌های آبیاری نوین قرار دهد.

48

کد خبر 1423474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =