تولید بیش از یک‌پنجم محصولات کشاورزی آذربایجان‌غربی در مرکز استان

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از تولید ۲۲ درصد محصولات بخش کشاورزی استان در شهرستان ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، رسول جلیلی در این خصوص گفت: تولیدات  بخش کشاورزی بعد از انقلاب اسلامی در استان حدود ۴ برابر افزایش داشته است.

وی افزود: در سال گذشته ۷۵۰ هزار تن سیب درختی از کشور به کشورهای همسایه و اتحادیه اوراسیا صادر شده که ۵۰۴ هزار تن از این میزان محصول صادراتی از سطح استان صادر شده بود و امیدواریم در سال جاری شاهد رونق صادرات محصولات کشاورزی مخصوصا سیب درختی و انگور در استان باشیم .

وی اضافه کرد: در نیمه اول امسال با صادرات محصولاتی از قبیل گیلاس، زردآلو، آلبالو به کشورهای همسایه توانستیم از افت شدید قیمت ها در زمان  پیک عرضه محصول جلو گیری نماییم و درامد خوبی از این طریق عاید کشاورزان شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: حلقه حمل و نقل، به عنوان مهمترین حلقه زنجیره تولید به شمار می‌رود که مشکلات فراوانی در حوزه حمل و نقل محصولات کشاورزی وجود دارد که متاسفانه زنجیره‌ای که محصولات آن را کامیون‌های یخچال دار حمل می کنند، در استان بسیار کم است در حالی که ضرورت دارد تا استان به ناوگان حمل سرد مخصوصا حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی تجهیز شود.

جلیلی افزود: آذربایجان غربی بالاترین ظرفیت سردخانه ای در کشور را داراست. بیشترین تعداد سردخانه های استان آمونیاکی هستند که برای نگهداری محصولات هسته دار مناسب نیست و از سرمایه گذاران و سردخانه داران در این زمینه در خواست داریم برای تجهیز و بروز رسانی سردخانه های استان به کنترل اتمسفریک اقدام نمایند تا ازفاسد شدن و هدر رفتن محصولات کشاورزی جلوگیری شود.

46

کد خبر 1424491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =