کمبود کامیون‌های یخچال‌دار مشکل کشاورزی آذربایجان‌غربی / آمادگی هواپیمایی آسمان برای کمک به صادرات محصولات

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: کمبود کامیون‌های یخچال‌دار مشکل استان برای صادرات محصولات کشاورزی است و در این خصوص هواپیمایی آسمان برای کمک به صادرات این محصولات اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، رسول جلیلی در جمع خبرنگاران درخصوص پروژه‌های هفته دولت کشاورزی استان گفت: ۳۷۳ طرح عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال همزمان با گرامیداشت هفته دولت در استان افتتاح و کلنگ‌زنی می شود.

وی گفت: از این تعداد، ۱۶ پروژه مدیریت آب و خاک و اداره کل منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر ۱۶۶میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۴۶۱ نفر، ۲۳۹ طرح در زیر بخش مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی، ۷۷ طرح عشایری، ۱۶ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، ۹ طرح درزیربخش صنایع تبدیلی و غذائی، ۵ طرح در بخش تولیدات گیاهی ،  ۹طرح دربخش تولیدات دامی و دو طرح در بخش شیلات را شامل می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی بیان کرد : با بهره برداری و کلنگ زنی از مجموع این طرحها برای تعداد ۲۰۰۸ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می شود.

وی اظهارکرد: کشاورزی استان با کمبود کامیون‌های یخچال‌دار و قیمت پایین برای عرضه هلو و شلیل مواجه است ضمن اینکه هواپیمایی آسمان برای صادرات محصولات کشاورزی استان به کشورهای هدف اعلام آمدگی کرده تا هواپیماهای باری‌اش را اختصاص دهد.

جلیلی گفت: امسال، بازار رب گوجه فرنگی شرایط مناسبی دارد و ۱۶ کارخانه برای خرید تضمینی گوجه‌فرنگی و تولید رب و همچنین صادرات محصول با قیمت حدود ۶۷۰دلار بازای هر تُن متناسب با قیمت فوب خلیج‌فارس تولید کنند ضمن اینکه قیمت خرید هر کیلو گوجه‌فرنگی ۱۲۰۰ تومان در نظر گرفته‌شده‌است.

جلیلی با تاکید بر اینکه سازمان جهاد کشاورزی تمامی توان خود را برای حل مشکلات حوزه کشاورزی به کار می‌بندد، تصریح کرد: بی شک اقدامات این سازمان در جهت افزایش ارزش افزوده و بهره‌ وری در بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی مردم است .

در ادامه محمد دیبایی رییس روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز با اشاره به عناوین برنامه های قابل اجرا در هفته دولت، برگزاری برنامه های مختلفی از جمله افتتاح پروژه های عمرانی، اقتصادی و تولیدی در بخش کشاورزی، برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه ، برگزاری دیدار مردمی رئیس سازمان و مدیران کل ادارات تابعه با رعایت پروتکل های بهداشتی ، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده های معظم شهدای کارکنان با رعایت پروتکل های بهداشتی  وارائه خدمات رایگان دامپزشکی را از اهم برنامه های مهم اجرایی سازمان در هفته دولت عنوان کرد.

48

کد خبر 1424839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =