هیات‌ها کار خود را انجام دادند حالا نوبت سفررفتگان است

عصر خبر نوشت: وقتی تاریخ ایران را بررسی می‌کنید، می‌بینید که هیات‌های مذهبی نقش بسزایی در آن داشته‌اند. هر وقت کشور دچار مشکل می‌شد این اهالی تکیه‌ها بودند که وارد صحنه می‌شدند و باری از دوش ایران بر می‌داشتند.

 در عصر کرونا هم وقتی خیلی‌ها حاضر به حضور در صحنه نبودند این هیاتی‌ها بودند که با عشق به امام حسین به میدان کرونا آمدند تا کمک پزشکان و پرستاران باشند برای مبارزه و مقابله با کرونا.

اهالی هیات درست در روزهای ابتدایی کرونا که خیلی‌ها از ترس این ویروس منحوس حاضر نبودند از خانه بیرون بیایند، از خانه‌های خود بیرون زدند و معابرشهری را ضدعفونی کردند تا مردم راحت تر در سطح شهرها رفت و آمد کنند.

قبل از آغاز محرم هم حرف‌های زیادی در مورد هیات و کرونا زده شده اما بعد از قوانین وضع شده توسط ستاد ملی کرونا، بسیاری از تکیه‌ها و هیات‌ها به این قوانین تن دادند و مراسم خود را در فضای باز  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند.

با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) دیگر کسی نمی‌تواند عزاداری را  عامل گسترش ویروس کرونا بنامد. هیاتی‌ها تا جایی که توانستند نکاتی بهداشتی را رعایت کردند، بیشتر از هر صنف دیگری.

امروز وقتی تصاویر هیات‌ها و تکیه‌ها پخش می‌شود، مردم تا جایی که توانسته‌اند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند و انشالله این روش تا روز عاشورا ادامه دارد و هیاتی‌ها نشان می‌دهند که چقدر جان مردم برای آنها اهمیت دارد.

این روزها مداح معروفی مثل محمود کریمی، هیات خود که از شلوغ‌ترین مجالس تهران است را تعطیل کرده و در کوچه‌ها و محله‌های پایتخت روضه خوانی می‌کند.

حالا وقت آن است، آنهایی که به هیات‌های مذهبی انگ می‌زدند که عامل گسترش کرونا هستند، وارد میدان شوند و دیگران هم توصیه کنند که عامل شیوع کرونا نباشند. مثلا آنهایی که از امروز برای تعطیلات تاسوعا و عاشورا برنامه سفر چیدند یا آنهایی که به راحتی در بازارها و پاساژها در رفت و آمد هستند.

خنده دار است که در ماشین خود در جاده چالوس نشسته‌اند و برنامه رفتن به ساحل می‌چینند و بعد در همان لحظه در فضای مجازی علیه هیات پست بگذارند و آنهایی که به تکیه می‌روند را مسخره کنند و بگویند کرونا هست چرا هیات را تعطیل نمی‌کنید؟
برای مبارزه با کرونا باید همه در کنار هم باشیم و دست به دست هم این ویروس را شکست دهیم. نمی‌شود پیکان هدف را فقط به سمت یک جریان خاص بگیریم.

کرونا شکست پذیر است اگر ما در کنار هم باشیم و این ویروس را از کشور بیرون کنیم.

۱۷۴۷۲۳۷

کد خبر 1425816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  2 6
  عجیب بود دیدم داری یه حرفای خوبی می زنی ولی دیدم آخرش حالم رو دوباره بهم زدی :‌ ( نمی‌شود پیکان هدف را فقط به سمت یک جریان خاص بگیریم.) !!!!!!!!!!!!! انگار تا حالا همین جریان خاص بودن که کرونا پخش می کردن . اونایی که یکسره تو سفرن و اعتقادی به حق الناس ندارن اون ها تا حالا عامل پخش کرونا نبودن !!
 • احمد IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  31 1
  خوب نذارید کسی سفر بره ، خوب اینجور مواقع باید نیروی انتظامی جلوشون رو بگیره دیگه ؟ اصلا بگو هیئت ، باشگاه ، آرایشگاه ، عروسی ، عزا ،... باید جلوش گرفته بشه .
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  20 2
  دست پيش گرفتيد