راه اندازی پرواز تهران-مادرید از چهارشنبه آینده

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی پرواز تهران -مادرید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی ایران ایر اعلام کرد: به دنبال پیگیری صورت گرفته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران و اسپانیا برای برقراری پرواز برنامه‌ای بین دو کشور، اولین پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به مقصد فرودگاه مادرید در روز چهارشنبه  ۱۲ شهریور (۲ سپتامبر) با هواپیمای ایرباس انجام می‌شود.

این پرواز در روزهای چهارشنبه هر هفته، با پرواز شماره ۷۳۱ در ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه بامداد، فرودگاه امام خمینی (ره) را ترک و در ساعت۱۴ و ۱۵ دقیقه (به وقت محلی) در فرودگاه مادرید به زمین می‌نشیند.  

بازگشت این پرواز در همان روز، با پرواز شماره ۷۳۰ در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی از فرودگاه مادرید پرواز و در ساعت ۲۳ و ۵۰ دقیقه وارد فرودگاه امام خمینی(ره) می‌شود.

همچنین براساس اطلاعیه صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشور اسپانیا، مسافران با مدارک ذیل می‌توانند به این کشور مسافرت نمایند:
- دارندگان پاسپورت اتحادیه اروپا و کشورهای ایسلند، نروژ، سوئیس، انگلیس، کانادا واسترالیا
- افراد دارای اقامت اتحادیه اروپا و کشورهای ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
- داشتن بلیت تایید شده هواپیما، قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به صورت ترانزیت الزامی است.


- ویزاهای کاری، اقامتی، دانشجویی و خانوادگی تایپ D اسپانیا، ویزای تایپ C  Estancia اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار، مسافران به‌صورت ترانزیت و دیپلمات‌ها، پرسنل بخش‌های کنسولی و سازمان‌های بین‌المللی و اعضای سازمان‌های بشردوستانه که در حال انجام وظایف خود می‌باشند.
- اجازه‌های موقت یا دائم اقامتی و کاری، اجازه‌های اقامت تحصیلی و کارت‌های اقامتی مربوطه، کارت‌های اقامتی تحت عنوان "عضو خانوادگی تبعه اروپایی" و کارت‌های اقامت ۵ ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی ۹۰ روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا ۶ ماه پس از پایان وضعیت هشدار (۱۴ مارس تا ۲۱ ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی) معتبر می‌باشد.
براساس این اطلاعیه، مسافران با ویزای تایپ C (توریستی) تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی‌باشند.
شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست به نشانی لینک  https://www.spth.gob.es/   مراجعه نموده و فرم پزشکی موجود را تکمیل نموده و کپی آن را به همراه داشته باشند.  

براساس اطلاعیه ارسال شده، ورود هرگونه بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخ‌دار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می‌توانند فقط یک کوله‌پشتی و یا یک ساک‌دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند و استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1425845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =