۱ نفر
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
ثبت برند

برند یا لوگو یکی از واژه های پر استفاده در دنیای تجارت میباشد. به معنی انتخاب نام تجاری برای کسب و کارتان است. این نام میتواند برگرفته از نام خاصی باشد. با انتخاب برند هر شرکت میتواند برای ثبت شرکت و همچنین ثبت برند اقدام کند. در واقع ثبت برند نیاز شما برای ورود به رقابت در بازار تجارت میباشد.

با ثبت برند شما به مشتریان و به ویژه رقیبانتان اعلام می‌کنید که آنها حق سوء استفاده، یا کپی کردن محصولات یا خدمات شما را ندارند. شما با اینکار به رقیبانتان میگویید که کسی نمیتواند از این نام و نشان استفاده کند.

فرق برند با علامت تجاری

علامت تجاری میتواند به صورت یک مدیا (عکس یا موشن) باشد. علامت تجاری شامل رنگ، حرف، شعار، آهنگ و تصاویر خاص میباشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که برند و علامت تجاری باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

اقدامات لازم جهت ثبت برند

برای این کار شما میتوانید به صورت حضوری به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید. اما با توجه به شرایط موجود و افزایش کوید ۱۹ در کشور شما میتوانید برای خفظ سلامتی خود به صورت اینترنتی اقدام به ثبت شرکت  کنید. برای این منظور به سامانه الکترونیکی http://iripo.ssaa.ir/  رفته و در ابتدا اظهار نامه موجود را تکیل نمایید.   سپس وارد مراحل ثبت نام، ارسال مدارک و پرداخت هزینه میشوید.

پس از ثبت نام سامانه یک کد رهگیری به شما می‌دهد. شما توسط این کد میتوانید از طریق سایت ثبت اسناد فرآیند ثبت نامتان را پیگیری نمایید. پس از تایید نهایی مدارک توسط متخصصین دو نسخه از قرارداد به ایمیلتان ارسال میشود. شما باید هر دو نسخه را تکمیل کنید و یکی از آنها را همراه مدارک برابر اصل و فیش مبلغ واریزی به آدرس گفته شده پست کنید.

پس از انجام تمامی مراحل و اقدامات صورت گرفته، در صورتی که مشکل یا مغایرتی در مدارک شما وجود نداشته باشد، سازمان اسناد اجازه فعالیت و انتشار آگهی را به شما خواهد داد.

مدت اعتبار برند

مدت اعتبار هر برند تا ۱۰ سال از تاریخ تقدیم اظهارنامه است. بعد از این تاریخ به مدت ۶ ماه به عنوان ارفاق برای مالک برند در نظر میگیرند که باید حتما در این مدت اقدام به تمدید کنید و به همین ترتیب همیشه میتوانید با پرداخت هزینه اقدام به تمدید برند خود کنید.

ویژگی های برند خوب!

اگر به دنبال انتخاب یک برند خوب و مناسب میباشید به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت توجه نمایید :

یکی از مهم ترین ویژگی ها آن است که برند شما باید بتواند احساسات مشتریانتان را به دلیل همراهی برند شما برانگیخته کند. توجه داشته باشید که برند شما باید متمایز از سایر برند های موجود در بازار باشد و نسبت به رقبا برتری داشته باشد.

نکته بعدی که باید رعایت کنید، باید نامی انتخاب کنید که برای شما به واسطه آن تولید سرمایه کند.   باید

کارمندان یا افرادی که در شرکت شما مشغول به کار هستند حس با ارزش بودن به برندتان داشته باشند.

نامی که انتخاب میکنید باید توجه مشتریان را به خود جلب کند و نگرش مثبتی بر روی آنها بگذارد. یک برند خوب، برندی است که بتوان آن را به آسانی و راحی تلفظ کرد.

بهتر است  نامی که انتخاب میکنید یک مستند معنایی در لغت نامه ی دهخدا داشته باشد. پس در انتخاب نام مناسب برای برندتان بسیار دقت کنید.

اگر برند شما همه ویژگی های گفته شده را داشته باشد به راحتی میتوانید ان را تبلیغ نمایید.

۲۱۲۱

کد خبر 1425857

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =