مدیر انتشارات مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) کتاب‌های ارائه‌شده این مؤسسه در بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران را 700 عنوان اعلام کرد و افزود: 50 عنوان از این آثار چاپ اول و به زبان فارسی هستند.

به گزارش خبرآنلاین، مجید زمانپور در گفت‌وگویی اظهار کرد: ‌این آثار در محورهای موضوعی تاریخ انقلاب اسلامی، مسائل فقهی و اخلاقی، شرح آثار عرفانی، اخلاقی و مباحث قرآنی حضرت امام (ره)، ادبیات (شعر و داستان) و همچنین کودک و نوجوان چاپ و در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شوند.

او افزود: روزشمار زندگی امام خمینی (ره) تدوین علی‌اکبر رنجبر کرمانی، جلد یک کوثر فقه شرح تحریر الوسیله، تلویحات، تأویل قرآن از دیدگاه امام (ره) و مقایسه آن با دیدگاه سیدحیدر آملی اثر مهدی رضوانی‌پور، ارسباران در انقلاب در حوزه تاریخ‌نگاری محلی با محوریت انقلاب که به بیان وقایع انقلاب در استان‌ها و شهرستان‌ها می‌پردازد، از جمله این آثار به شمار می‌روند.

زمانپور گفت: نقش علمای مشهد در انقلاب، پنجاه و هفت سال اسارت اثر علی‌محمد بشارتی در حوزه وقایع دوران ستمشاهی، مبانی کلامی حکومت دینی در اندیشه امام خمینی (ره) اثر ضامن علی حبیبی، ترجمه کتاب مصباح الهدایه اثر حجت‌الاسلام حسین مستوفی، درآمدی بر اسلام ناب با نگاهی به اندیشه‌های امام راحل، اندیشه‌های فقهی امام خمینی و رسالت روحانیت از دیدگاه امام از دیگر آثار چاپ اولی این مؤسسه در نمایشگاه امسال است.

به گفته او، جلد سوم زندگی امام خمینی (ره) به صورت مصور برای کودکان، با عنوان مشق زندگی و خاطرات و وقایع دوران کودکی امام اثر محمد اجاقی نیز در حوزه کودک به نمایش گذاشته خواهند شد.

او همچنین بیان کرد: شرح حدیث جنود عقل و جهل امام خمینی (ره)، صحیفه امام (ره) دوره 22 جلدی، دیوان امام (ره)، ولایت فقیه و حکومت اسلامی (بیان دیدگاه‌های امام در حوزه ولایت فقیه و انقلاب اسلامی)، ولایت و مرجعیت اهل بیت (ع)، پیامبر اعظم (ص) در نگاه امام خمینی (ره) و وصیت‌نامه امام راحل از آثار تجدید چاپی شاخص برای حضور در نمایشگاه کتاب هستند.

مدیر انتشارات مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) درباره آثار ترجمه‌شده به زبان‌های دیگر هم به جماران گفت: این آثار برای اولین‌بار به زبان مقصد برگردانده شده که در 28 مجلد و در هفت عنوان به چاپ رسیده است.

زمانپور ترجمه صحیفه 22جلدی امام (ره) از فارسی به عربی، مصباح الهدایه از عربی به انگلیسی، بررسی علل و عوامل روند انقلاب اسلامی فارسی به انگلیسی و تفسیر سوره حمد از فارسی به انگلیسی را از آثار ترجمه‌ای قابل ارائه برای اولین‌بار در نمایشگاه دانست و گفت: آثار ترجمه‌ای در بیش از 150 عنوان و 14 زبان به مخاطبان عرضه خواهد شد.

او همچنین افزود: کتاب‌های چهل حدیث به انگلیسی، آداب نماز به ترکی استانبولی، جایگاه زن از دیدگاه امام راحل به زبان انگلیسی ، همراه با امام (ره) در شهر قم به زبان اردو از آثار تجدید چاپ‌شده هستند که در نمایشگاه ارائه خواهد شد.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 14 تا 24 اردیبهشت در مصلای تهران برگزار می‌شود.
60

کد خبر 142863

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =