شما نظر دادید/ سفر ممنوع نشود، پروتکل‌ها رعایت شوند

هم‌زمان با اوج گرفتن سفرهای ماه پایانی تابستان، خبرآنلاین از کاربرانش درباره کنترل و جلوگیری از این سفرهای غیرضروری خصوصا با توجه به شیوع کرونا نظرخواهی کرد.

به گزارش خبرآنلاین، بسیاری از کاربران نسبت به خطرناک بودن سفرها در ایام کرونا متفق‌القول بودند اما همه نسبت به اینکه محدودیت‌هایی اعمال شود، نظرات مشابهی نداشتند.

کاربری بر همین اساس نوشت:« چرا باید سفر ممنوع باشه؟ اگر مردم با زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی به سفر برن چه مشکلی داره؟ اگر هتل ها و مهمانپذیرها پروتکل‌ها رو رعایت کنند چه ایرادی هست؟ اگر تجمع خطرناکه خوب سواحل دریا و پلاژها رو تعطیل کنید. مگه کرونا از روی محل صدور شناسنامه به آدم حمله میکنه؟اومدیم و کرونا تا ۱۰ سال دیگه هم نرفت، واکسنی هم کشف نشد، تا ابد باید سفر رفتن ممنوع باشه؟ یه ذره فکر کنید که چند هزار نفر از همون مردم مازندران، با کم شدن مسافر یا قطع شدن سفر، دیگه نون زن و بچه شون رو نمیتونن در بیارن؟ همه کاسه کوزه ها باید سر سفر رفتن مردم بشکنه؟»

بر خلاف این نظر، کاربری با نام حمیدرضا نوشته بود:«به نظر من باید مثل اوایل این دوره محدودیت آمد و شد و جریمه سنگین برای خودروها با در نظر گرفتن پلاک ماشین‌ها رو اجرا کنند چون ملت ما تا اجبار در کار نباشه گوششون بدهکار این توصیه ها نخواهد بود.»

کاربری اجرای جریمه ۵۰۰ تومانی برای خودروهایی را که در ایام تعطیلات در جاده‌ها رفت‌وآمد می‌کنند، پیشنهاد داده بود و دیگری هم معتقد بود:« باید در روزهای تعطیل آخر هفته (پنج شنبه و جمعه)‌ و تعطیلات رسمی شهروندان هر شهر حق خروج از شهر خودشان را نداشته باشند. تا پایان کرونا مسافرت‌های تفریحی را واقعا ممنوع کنیم. مسافرت‌های ضروری و کاری هم در طول هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برقرار باشد.»

کاربری هم معتقد بود:« نظرات مختلفی داده میشه و همشون قابل احترامه ولی تا روش اجرائی درست و با هدفی نباشه تاثیری نداره چون همه چی مقطعی انجام میشه مثال طرح ترافیک از اول سال چند بار لغو میشه بعد دوباره اجرا میشه خب مگر کرونا یک هفته لغو میشه هفته بعد اجرا میشه کنترل این بیماری یک روش اجرائی درست و با برنامه میخواد تا آمار روزانه بیاد پایین ووهان چین تصمیم درست و اساسی گرفت و قرنطینه رو درست اجرا کرد نتیجه هم داد ولی خب اینجا اینجور نیست.»

۴۷۴۷

کد خبر 1429874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =