۱ نفر
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
کلاهبرداری با فروش خودروهای چپ‌شده

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سرپرست پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران از دستگیری یک کلاهبرداری که با فروش خودروهای تصادفی از خریداران خودرو کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مسعود برجی گفت: بیست و پنجم آبان سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در دادسرای ناحیه چهار تهران تشکیل و با دستور بازپرس پرونده، موضوع برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: شاکی اظهار کرد، برای خرید یک دستگاه خودروی سواری که در فضای مجازی آگهی شده بود با هماهنگی فروشنده که مسعود نام داشت، برای مشاهده خودرو به آدرس خیابان احسان مراجعه کردم که پس از حضور در محل قرار مشاهده کردم فرد دیگری که مدعی خرید خودرو بود، در محل حضور دارد و مرتباً از حسنات خودرو و اینکه قیمت آن بسیار مناسب می‌باشد و خودرو بیش از این قیمت‌ها ارزش دارد و ... تا اینکه تصمیم به خرید خودرو گرفتم و اعتماد من را جلب کرد و مسعود گفت، چون به من قول داده قصد فروش به من را دارد و با ارائه برگ کارشناسی خودرو که نوشته شده بود خودرو سالم و بی رنگ می‌باشد به دفترخانه مراجعه کردیم و سند خودرو بنام من شد و ۱۱۰ میلیون تومان بعنوان مبلغ معامله نیز پرداخت کردم و پس از چند روز که از خرید خودرو گذشت متوجه شدم خودرو تصادفی و کاملا رنگ بوده و ارزش آن کمتر از قیمت پرداختی است.

سرپرست پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه مسعود را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر شد، بیان داشت: مسعود پس از انتقال به پلیس آگاهی به بزه انتسابی با همدستی شخصی به ویت صمد معترف شد.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده شخصی دیگر نیز با مراجعه به این پایگاه اعلام کرد با همین شیوه از او ۱۰۳ میلیون تومان کلاهبرداری شده است که با مواجهه حضوری با مسعود او را بعنوان کلاهبردار شناسایی کرد.

وی توضیح داد: مسعود در خصوص شگرد خود به کارآگاهان اقرار کرد، ابتدا خودروهای تصادفی را با قیمتی پایین خریداری می‌کردم و پس از بازسازی و رنگ کردن آن اقدام به درج آگهی فروش خودروی سالم با قیمت پایین‌تر از عرف بازار می‌کردم و پس از مراجعه خریداران با حیله و فریب کلاه آنان را برداشته و متواری می‌شدم.

سرپرست پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم به جرم کلاهبرداری پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد و پیگیری‌ها برای شناسایی دیگر اعضای این باند که نقش کارشناس خودرو و خریدار صوری را داشته اند، ادامه دارد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1431776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =