شورای هماهنگی نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت در یزد تشکیل شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد با بیان اینکه شورای هماهنگی نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت در یزد تشکیل شد، گفت: مشارکت روحانیون در طرح ها و دوره های جهادی بسیار بالاست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ سرهنگ منصور زارع در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت که با در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد اظهار داشت: در گذشته جلسات متعددی در حوزه دفاع مقدس روحانیت برگزار شده ولی نشست رسمی شورای هماهنگی حفظ آثار برگزار نشده است.
وی تصریح کرد: با توجه به نقش بسیار مهم و بارزی که روحانیت در دوران دفاع مقدس داشته، لازم است که نشست های متعدد و در این حوزه برگزار شود و موارد متعددی که از خاطرات و مصاحبه ها وجود دارد برطرف شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: قطعا مرور این موارد می تواند تاثیر مهمی در عمل به بیانیه گام دوم داشته باشد.
زارع به برگزاری برنامه ها و همایش های متعدد در حوزه دفاع مقدس و روحانیت اشاره کرد و افزود: در این حوزه کتب متعددی هم نگاشته شده که باید بیش از پیش در اختیار نسل جوان قرار گیرد.
وی ادامه داد: روحانیون خاطرات بسیار ارزشمندی در حوزه دفاع مقدس دارند که هنوز امکان پیاده سازی و انتشار تمام آنها به وجود نیامده به همین دلیل باید بیش از پیش در این حوزه فعالیت شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه روحیه جهاد و ایثار همچنان در بین روحانیون و طلاب به صورت گسترده وجود دارد تصریح کرد: از جمله نمونه های بارز این ایثار، حضور در اردوهای جهادی است.
زارع با تاکید بر اینکه اردوهای جهادی دارای سختی ها و مشقات خاص خود است گفت: با این وجود در هر عرصه ای که نیاز به حضور و جهاد بود، بهترین نوع مشارکت را از روحانیون شاهد بودیم.

46

کد خبر 1432436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =