۰ نفر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
کلاهبرداری ۴۲ میلیاردی با چک‌های مسروقه

مهر نوشت: رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی از دستگیری کلاهبرداری که با استفاده از چک مسروقه ۴۲ میلیارد ریال آهن آلات خریده کرده بود، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده در تشریح این خبر اظهار کرد: چندی پیش پرونده‌ای با موضوع سرقت لپ تاپ، مدارک شخصی و دسته چک از کلانتری ۱۱۳ بازار به منظور رسیدگی تخصصی به این پایگاه ارجاع شد و در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت لوازم خودرو پایگاه هفتم قرار گرفت.

وی بیان داشت: شاکی در تشریح اتفاق رخ داده اظهار داشت، خودرو پراید خود را در کنار خیابان پارک کرده بودم که پس از مراجعه متوجه سرقت اموال و مدارکم شدم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بیان اینکه در تحقیقات میدانی سرنخی از عامل یا عاملان سرقت به دست نیامد، افزود: پس از گذشت مدتی شاکی ضمن حضور در این پایگاه اعلام کرد که یک فقره چک مسروقه وی توسط شخصی به نام مسعود برای نقد شدن به بانک ارسال شده و به دلیل کمبود موجودی چک برگشت خورده است.

این مقام پلیسی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، هویت دارنده چک شناسایی و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی احضار شد و بنابر اظهاراتش وی چک را از فردی به نام رضا که توسط شخصی به نام بهروز به او معرفی شده بود توسط پیک گرفته است و در حال حاضر رضا در کشور قزاقستان به سر می برد.

وی تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده صحت ادعاهای مسعود تایید شد و مشخص شد وی از افراد خوشنام در زمینه خرید و فروش آهن آلات است که رضا با سوءاستفاده از کهولت سن از وی مبلغ ۴۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است و تنها یک شماره تلفن از او دارد.

کارآگاه علیزاده با بیان اینکه در گام بعدی تحقیقات، کارآگاهان به شناسایی هویت و محل اختفاء رضا پرداختند، گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات مشخص شد که شماره تلفنی که رضا با مال باخته در ارتباط بوده به نام وی نبوده و به نام فردی به نام داود است.

این مقام انتظامی اشاره کرد: با احضار داود وی اظهار داشت، خط تلفنی که به وسیله آن فرد کلاهبردار با مال باخته در تماس بوده است به نام من است اما در اختیار عمویم به نام بهروز قرار دارد. بررسی سرنخ های موجود نشان داد شخصی به نام رضا وجود خارجی ندارد و فرد کلاهبردار همان بهروز است.

سرهنگ علیزاده گفت: با انجام اقدامات گسترده مخفیگاه بهروز در محدوده میدان امام خمینی شناسایی و با هماهنگی های قضائی بهروز در مخفیگاهش دستگیر و برای انجام تحقیقات به پایگاه هفتم پلیس آگاهی انتقال یافت.

وی با اشاره به اینکه متهم منکر جرم ارتکابی بود، اظهار کرد: با دعوت از مسئولان باربری و راننده کامیون هایی که آهن آلات را برای بهروز جابجا کرده بودند و تحقیقات به عمل آمده مشاهده شد تمامی بارنامه ها به نام جعلی رضا ثبت و افراد دعوت شده، فرد دستگیر شده (بهروز) را به عنوان رضا شناسایی کردند.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: با تکمیل پرونده متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1432480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =