۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
اعتراف به 100 فقره سرقت لوازم داخل خودرو

شرق نوشت:بیست‌وهفتم مرداد امسال، مرد جوانی با پلیس 110 تماس گرفت و مأموران کلانتری 103 گاندی را در جریان سرقت لپ‌تاپش از صندوق‌عقب خودروی ال‌نود خود در محدوده خیابان میرداماد قرار داد.

سرهنگ کارآگاه سیدشمس‌الدین میرزکی، معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران، در تشریح این خبر گفت: پرونده با موضوع سرقت محتویات داخل خودرو تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور دادیار دادسرای ناحیه 3 تهران در اختیار کارآگاهان اداره بیستم قرار گرفت.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: شاکی با حضور در اداره بیستم به کارآگاهان گفت در شب سرقت خودرو را در مقابل یک رستوران در خیابان میرداماد پارک کردم که پس از بازگشت یک‌ساعته متوجه شدم درِ صندوق‌عقب خودرو باز است و لپ‌تاپ گران‌قیمتم به سرقت رفته است که سریع با پلیس110 تماس گرفتم.
میرزکی بیان کرد: کارآگاهان در تحقیقات اولیه، راهی محل سرقت شدند که با بررسی‌های میدانی موفق شدند تصویر سارق و یک دستگاه موتورسیکلت وسپا که سارق با آن اموال مال‌باخته را سرقت کرده بود، به دست بیاوردند.
او با اشاره به اینکه با تطبیق چهره به‌دست‌آمده از سارق با آلبوم مجرمان حرفه‌ای، کارآگاهان موفق شدند سارق به نام «فرزام» 50ساله دارای هشت فقره سابقه کیفری را شناسایی کنند، افزود: با انعکاس اطلاعات به‌دست‌آمده به دادیار پرونده، دستور دستگیری فرزام صادر شد.
این مقام انتظامی پایتخت با بیان اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مخفیگاه فرزام در محدوده مرکز تهران شناسایی شد، افزود: تیمی از کارآگاهان متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند و تعدادی اموال سرقتی از قبیل انواع عینک آفتابی، عینک شنا، فشارسنج، کارتن گوشی، ابزار خودرو، انواع شارژر موبایل و... کشف شد.
وی توضیح داد: متهم در بازجویی اولیه به صد فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف و اظهار کرد با پرسه‌زنی با موتورسیکلتم در محدوده‌های شمال شهر تهران با شناسایی سوژه‌ها که اکثرا مقابل مراکز خرید، کافه‌ها و رستوران‌ها بودند، در یک فرصت مناسب صندوق‌عقب خودرو را تخریب و محتویات را به سرقت می‌بردم و به مال‌خر به قیمت ناچیزی می‌فروختم و پول حاصله را صرف زندگی می‌کردم.
میرزکی تصریح کرد: سارق در ادامه اعترافاتش گفت لپ‌تاپ شاکی را به فردی در محدوده بازار فروخته‌ام که بلافاصله کارآگاهان مال‌خر را دستگیر و لپ‌تاپ شاکی را کشف کردند.
معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت گفت: لپ‌تاپ مکشوفه با هماهنگی قضائی به مال‌باخته بازگردانده شد و متهم با صدور قرار قانونی از سوی دادیار دادسرای ناحیه 4 تهران برای شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان اداره بیستم قرار دارد.

1717

کد خبر 1433994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =