مشارکت ۶۵ میلیاردی سمنانی‌ها در طرح مودت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: مردم مؤمن و ولایتمدار استان سمنان از ابتدای سال تاکنون حدود ۶۵ میلیارد ریال تحت عناوین مختلف در قالب طرح مودت به بقاع متبرکه مساعدت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: یکی از فرصت‌ها در بقاع متبرکه و امامزادگان علاقه، اعتقاد قلبی و مودّت آحاد مردم و شیفتگان به خاندان اهل‌بیت (ع) در اداره، تعمیر و آبادانی بقاع متبرکه امامزادگان (ع) بوده است.
وی افزود: افراد خیر در تمام ادوار درجهت عمران و آبادانی این اماکن مقدّس پیشگام بوده و خدمات زیادی را به امامزادگان ارائه داشته‌اند که این اقدامات در برخی از اماکن متبرکه به بهترین وجه صورت گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: در برخی از مکان‌ها، هیچ‌گونه اقدامی در این راستا انجام‌نشده است و نذور ضریح و صندوق بقاع متبرکه تکافوی انجام کلیه امور عمرانی و فرهنگی این اماکن را نمی‌دهد و از طرفی به دلیل عدم وجود اعتبارات عمرانی دولتی عملاً امکان اجرای برنامه‌های عمرانی و فرهنگی میسور نیست.
وی عنوان کرد: باهدف جذب مطلوب و بهینه کمک‌های مردمی و استفاده از ظرفیت خیرین، در سالهای اخیر طرحی با عنوان «طرح مودت» توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و توسط ادارات کل استان‌ها و ادارات شهرستان اجرا می‌شود.
تدینی اظهار کرد: بخشی از این کمک‌ها شامل نذورات و هدایای نقدی است و این بخش شامل هدایا و نذوراتی است که به‌صورت نقدی برای برنامه‌های عمرانی بقعه مانند ساخت گنبد گلدسته، خرید لوستر و... هزینه می‌شود.
وی گفت: بخش دیگر مساعدت‌های مردم به بقاع متبرکه شامل هدایای غیر نقدی مانند فرش و پشتی، مصالح ساختمانی، لوازم تأسیساتی، آموزشی، اداری، بهداشتی و درمانی، کمک‌های غیر نقدی نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: بخش دیگری از کمک‌هایی که افراد خیر می‌توانند به بقاع متبرکه ارائه کنند در قالب خدمات تبرعی می‌گنجد و شامل خدمات مهندسی و فنی، تخصصی مالی و حسابداری، فنی، هنری، فرهنگی، کارگر ساختمانی، ماشین‌آلات ساختمانی حمل‌ونقل، جرثقیل و ... و سایر خدمات که به‌صورت افتخاری انجام می‌شود.

46

کد خبر 1434480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =