۹۸.۴ هزار مترمربع از زمین‌های شهرداری شهرکرد بازپس‌گیری شد

ایرنا نوشت :رییس شورای اسلامی شهرکرد گفت: تاکنون ۹۸ هزار و ۴۰۰ متر مربع از زمین‌ها و تعدادی اموال شهرداری مرکز چهارمحال و بختیاری بازپس‌گیری شده است و به اموال بازگشت داده شد.

فرهاد رئیسی  در نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: ارزش زمین‌ها و اموال بازپس‌گیری و بازگشت داده به شهرداری افزون‌بر ۱۳ هزار میلیارد ریال است.
وی افزود: این میزان برابر سه سال بودجه شهرداری شهرداری شهرکرد است که با احتساب تعدادی از زمین‌ها و اموال دیگر که در دستور کار بازپس‌گیری قرار دارند، به بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
رئیسی تصریح کرد: یکی این اموال شامل ۴۸ پلاک مسکونی به مساحت ۲۱ هزار مترمربع روبروی حسینیه اعظم شهرکرد بود که سند آن در سال‌های گذشته به‌ نام اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری صادر شده بود و اکنون  بازپس‌گیری شد.
وی یادآور شد: همچنین ۷۲ هزار مترمربع زمین معروف به زمین‌های خیریه شهرکرد که سند آن در سال‌های گذشته به‌نام جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری صادر شده بود، هم‌اینک بازپس‌گیری شده است.
رییس شورای اسلامی شهرکرد اظهار داشت: سند یک قطعه زمین به وسعت پنج هزار و ۴۰۰ مترمربع نیز در سال‌های گذشته به‌نام سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری صادر شده بود که این زمین بازپس‌گیری  شد.
وی گفت: سندهای صادر شده در سال‌های گذشته برای این پلاک‌های مسکونی و زمین‌ها، با پیگیری‌های واحد حقوقی شهرداری باطل و به‌نام شهرداری شهرکرد برگشت داده شد.
رئیسی تاکید کرد: واحد حقوقی شهرداری در سال‌های قبل هم نسبت به پیگیری این موضوع اقدام و تلاش کرده بود اما موفق به بازپس‌گیری این اموال نشده بود.
وی افزود: نیروهای واحد حقوقی و املاک شهرداری شهرکرد با تلاش بی‌وقفه خود توانستند از دست‌اندازی به اموال شهردرای جلوگیری کنند.
رئیسی تصریح کرد: واحد حقوقی و املاک شهرداری شهرکرد با توجه به افزایش روزافزون قیمت املاک باید نظارت بیشتری بر اموال شهرداری داشته باشد.
وی یادآور شد: تهیه بانک اطلاعاتی کامل از اموال شهرداری شهرکرد و ثبت آن در سامانه، باعث کوتاهی و جلوگیری از دست‌اندازی افراد سودجو به بیت‌المال می‌شود.
عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: حقوق از دست رفته شهرداری بابت تفکیک‌ها و عقب‌نشینی‌ها باید بازگشت داده شود.
مصطفی حیدری اظهار داشت: شهروندان و رسانه‌های گروهی برای معرفی املاک شهرداری شهرکرد به مدیریت شهری اقدام و همکاری کنند.
گفتنی است ، شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

46

کد خبر 1434768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =