مدیرانی که مصوبات ستاد کرونا را رعایت به تخلفات اداری معرفی می شوند  / تفویض اختیار به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برای تعطیلی مراکز پرخطر

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اگر مدیری مصوبات ستاد کرونا را رعایت نکند به تخلفات اداری معرفی می‌شود، عنوان کرد: برگزاری جلسات تنها باید با یک سوم ظرفیت محل برگزاری انجام شود، همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌توانند به یک سوم کارکنان خود دورکاری و مرخصی اعطا کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان به نقل از روابط عمومی استانداری ،اقبال عباسی  در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه اعمال تعطیلی برای کلیه فعالیت‌ها در استان به دلیل اهمیت شرایط معیشتی و اقتصادی موجود امکانپذیر نیست، اظهار کرد: سلامت مردم در کنار معیشت به یک اندازه اهمیت دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: اگر در مکانی پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت نمی‌شود و انجام فعالیت برای سلامتی مردم و جامعه خطرآفرین است، می‌توان به صورت موردی بنا بر تشخیص دانشگاه علوم پزشکی از انجام فعالیت آن واحد جلوگیری کرد.

عباسی افزود: دانشگاه علوم پزشکی درخواست تعطیلی‌های موردی را به صورت مکتوب اعلام کند و همه متولیان ملزم به رعایت آن هستند، فرمانداران نیز می‌توانند با توجه به وضعیت شهرستان و اعلام دانشگاه علوم پزشکی به ایجاد محدودیت اقدام کنند.

وی بیان کرد: تلاش می‌شود اعتباری برای دستگاه‌های درگیر با کرونا تامین و با اولویت در بین این دستگاه‌ها توزیع شود.

عباسی با بیان اینکه برگزاری تجمع در آرامستان‌ها و برگزاری مراسم ترحیم ممنوع است، تاکید کرد: متولیان آرامستان‌ها از جمله شهرداری ها و دهیاری ها باید بر این مسئله نظارت کنند، همچنین برگزاری عمومی مراسم در مکان‌های غیرعمومی از جمله منازل ممنوع است.

استاندار چهارمحال و بختیاری یادآور شد: نیروی انتظامی حضور خود را در نظارت بر مناطق گردشگری، اصناف، سامانه‌های حمل و نقل عمومی و ... افزایش دهد، همچنین دانشگاه‌ علوم پزشکی در بازدید از اصناف می‌تواند با هماهنگی تعزیرات، اماکن و مراجع قضایی نسبت به پلمب واحد در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها اقدام کند،همچنین تلاش شود با اقداماتی تجمعات در بانک‌ها و اصناف به حداقل برسد.

46

کد خبر 1435128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =