تردد جاده ای در اردبیل کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت :۴۹ میلیون و ۱۶۳ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، کلیم الله وثوقی در بازدید از محور اردبیل سرچم با بیان اینکه این میزان تردد توسط ۶۸ سامانه تردد شماری در ۶ ماه گذشته به ثبت رسیده است، افزود: این میزان تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۶۳ میلیون تردد بود کاهش ۲۲ درصدی را نشان می دهد.

عضو شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین تردد با ۴ میلیون و ۷۲۷هزار مورد در محور اردبیل – آستارا و بالعکس ، محور اردبیل سه راهی سرعین و بالعکس ۳ میلیون و ۵۰۵ هزارتردد و محور اردبیل – مغان و بالعکس محدوده سه راهی صحرا نیز ۲ میلیون و۹۷۳ هزار تردد به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل میانگین سرعت خودروی‌های عبوری در محورهای مواصلاتی استان در مدت یاد شده را ۷۱ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مجموع تردد در مبادی ورودی و خروجی استان در ۶ ماه اول سال جاری کاهش ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل‌ونقل استان اردبیل هوشمندسازی جاده‌های استان را از جمله برنامه‌های مهم اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد: علاوه بر ۶۸ سامانه تردد شماری ۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۵۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت نیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

۴۶

کد خبر 1436544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =