خودرو شاهین با استانداردهای اروپایی همخوانی دارد

مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: طراحی و تولید خودروی شاهین از سوی گروه خودروسازی سایپا اتفاق خوبی است که بازار خودرو به زودی شاهد آن خواهد بود. از این رو پیش بینی می‌شود که مردم هم استقبال خوبی از این خودرو داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایپانیوز، محمد رستگار درباره اینکه خودروی شاهین از نگاه کارشناس چگونه ارزیابی می شود، تصریح کرد: در شرایطی که کشور با سخت ترین تحریم های ظالمانه روبرو است، واقعا طراحی و تولید خودروی شاهین که اخیرا از سوی گروه خودروسازی سایپا رونمایی شده است، دست مریزاد دارد.
وی با بیان اینکه استانداردها در خودروهای تولید داخل، رعایت شده است، افزود: خودروی تولید شده توسط سایپا از نظر فنی و مهندسی ویژگی های لازم را دارد و می توان به شاهین امتیاز خوبی داد.
مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خاطرنشان کرد: سازمان های نظارتی و مخصوصا سازمان ملی استاندارد با وجود تحریم هایی که صنعت خودرو با آن مواجه است از موضع خود کوتاه نیامده است و اصرار بر رعایت الزام های 85 گانه استاندارد را دارد.


وی گفت: در راستاق رعایت استانداردهای اجباری، گروه خودروسازی سایپا خودروی پراید را کنار گذاشت و در این مدت با برنامه ریزی که انجام داده بود توانست خودروی جدیدی را معرفی کند، بر این اساس خودروی شاهین در شرایطی به مرحله تولید رسیده است که سایپا با تکیه بر توان مهندسان داخلی خود به سمت خودروی جدید رفته است.
رستگار افزود: شاهین خودرویی به روز است و با استانداردهای اروپایی به صورت کامل همخوانی دارد؛ وقتی چنین خودرویی توسط مهندسان داخلی ساخته و تولید می شود قطعا در آینده ای نزدیک می توان خودروهای بهتر و مدرن تر را تولید و وارد بازار کرد.
مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اذعان کرد: 25 سال بود که مردم گروه خودروسازی سایپا را با پراید و خودروهای کوچک می شناختند و همه تصور می کردند این خودروساز تنها می تواند در تولید پراید موفق باشد اما این مجموعه با رونمایی و عرضه خودرو شاهین ثابت کرد که می تواند با خوداتکایی به سمت تولید خودروهای به روز برود.
وی گفت: گروه سایپا بعد از مدت ها سنت شکنی کرد و توانست خودرویی معرفی کند که قابلیت های زیادی دارد؛ بازار خودرو به تغییر و تنوع نیاز داشت که خوشبختانه با معرفی شاهین بخشی از آن محقق شد، در این میان پیش بینی می کنم که از خودروی جدید سایپا استقبال خوبی شود.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1436934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =