«باغ موزه دفاع مقدس البرز » سدی مستحکم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان

نماینده عالی دولت در استان البرز باغ موزه دفاع مقدس را نمادی شناخته شده در کشور برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سدی محکم در مقابل تهاجم فرهنگی مستکبران اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز :  «عزیزاله شهبازی» در چهاردهمین جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که روز یکشنبه در محل باغ موزه دفاع مقدس با حضور حجت الاسلام و المسلمین «محمد حسن کاویانی راد» معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، برگزار شد، افزود: امید است این باغ موزه که چندی پیش افتتاح شد، نمادی شناخته شده در کشور برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

وی با گرامیداشت سالروز شکست محاصره آبادان، ادامه داد: در این دوران سرنوشت‌ساز، انتخابات ریاست جمهوری نیز برگزار شد.

شهبازی گفت: نهضت ایثار و شهادت از قیام امام حسین (ع) تاکنون جاودانه مانده و این عشق و فرهنگ همچنان ادامه دارد. شهدا و ایثارگران در زمانی که کشور در خطر بود، جان خود را در راه حفاظت و حراست از کیان و ناموس ایران اسلامی فدا کردند.

استاندار البرز اضافه کرد: البرز ۵ هزار و ۲۵۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده و ۱۶ هزار ایثارگر نیز در بنیاد شهید و امور ایثارگران پرونده عضویت دارند.

وی از پیش‌بینی حدود ۳ هزار واحد مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران در سفر دکتر اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی تفاهم‌نامه‌ای خبر داد و ابراز امیدواری کرد این طرح در کشور الگوی استان‌ها شود.

شهبازی افزود: طی مکاتبه‌ای از شهرداران استان درخواست می‌شود که در راستای ایجاد بسترهای دیوار نوشته و نصب تندیس و... در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراهی لازم را داشته باشند.

46

کد خبر 1437267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =