شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به دنبال کیفی‌سازی اقدامات است

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: : فلسفه راه اندازی این شورا یکسان سازی و کیفی سازی اقدامات نهادهای مختلف در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از واحد خبر اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، حجت الله ملاصالحی با بیان این مطلب در دومین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید با استفاده از ظرفیت های آن به ترویج این فرهنگ بپردازد و این امر تنها با شناسایی دقیق ذائقه های گروه های مختلف جامعه به ویژه نسل جوان محقق خواهد شد.

ملاصالحی همچنین با تأکید بر خدمات رسانی به ایثارگران در چارچوب مقررات مربوطه گفت: علاوه بر توجه به ارائه خدمات عزتمندانه به ایثارگران باید بعد معنوی اقدام ارزشمند آنان نیز مد نظر قرار گیرد.

وی ترویج را به معنای رواج علمی موضوعی دانست و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تنها یک رواج تبلیغی نیست بلکه دقیقاً یک اقدام علمی نسبت به جریان سازان تاریخی یعنی شهیدان و ایثارگران است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با تاکید بر مردمی بودن یادواره‌های شهدا، خاطر نشان کرد: باید از دولتی کردن موضوعاتی نظیر یادواره های شهدا ممانعت شود، چراکه این موضوعات همچون فرهنگ ایثار و شهادت دارای یک مدار مردمی است و باید از این مسیر دنبال شود.

وی افزود: ما به دنبال توسعه و بسط ایثار با فرهنگ سازی و مردمی کردن این امور از طریق ابزارهای هنری در جامعه هستیم که عالیترین شکل آنان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

در این جلسه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گزارشی از وضعیت استان و اقدامات صورت گرفته در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارائه کرد و همچین سایر اعضای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداختند.

شایان ذکر است تدوین و گردآوری تاریخ شفاهی شهدا و ایثارگران شهرستان فردیس و کرج ، ساماندهی گلزار شهدای امامزاده محمد با پیوست فرهنگی با بیش از هزار و 600 شهید ، پیگیری و هماهنگی مراسم غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس، ایجاد فرهنگ سرای ایثار و شهادت در پارک شهریار میدان طالقانی ، تشکیل ستاد مدافعین حرم متشکل از دسستگاه ی متولی امر ار جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

 

کد خبر 548256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =