توضیح یک مسئول درباره بازار فروش حیوانات اتوبان آزادگان

میزان نوشت: معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان اسلامشهر از تشکیل هیئتی متشکل از مسئولان دامپزشکی، محیط زیست، شهرداری و نیروی انتظامی برای تصمیم‌گیری در خصوص برخورد قانونی با بازار سگ‌فروشان آزادگان خبر داد.

میزان نوشت: هرچند فعالیت بازار سگ‌فروشان در بزرگراه آزادگان هیچ گونه وجهه قانونی نداشته و نمادی از قانون‌گریزی در پایتخت کشور است، تا کنون شاهد تلاشی از سوی مسئولان برای جلوگیری از فعالیت سودجویان در حاشیه این اتوبان نبوده‌ایم. سودجویانی که با به خطر انداختن بهداشت عمومی و حادثه‌آفرینی در بزرگراه درآمدهایی هنگفت حاصل می‌کنند.

اما چرا با این تخلف محرز برابر قانون برخورد نمی‌شود؟

داود سرمدی، معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان اسلامشهر گفت: چند سال پیش بود که شهرداری تهران به منظور ساماندهی پرنده‌فروشان خیابان مولوی، بازار فروش پرندگان را در اتوبان آزادگان واقع در منطقه ۱۸ راه‌اندازی کرد. اما این بازار تا سه سال گذشته دچار سوء مدیریت بود به گونه‌ای که علاوه بر پرندگان، حیوانات دیگری نیز به صورت غیرقانونی در این بازار عرضه و معامله می‌شدند.

وی افزود: حالا مدتی است شهرداری تهران از فروش حیواناتی غیر از پرندگان در این مرکز جلوگیری می‌کند. به همین دلیل، فروشندگانی که حدود یک دهه، حیوانات گوناگون به ویژه سگ را در این بازارعرضه می‌کردند حالا آن سوی اتوبان آزادگان که در محدوده شهرستان اسلامشهر است مستقرشده و متاسفانه مالکان زمین‌های آن منطقه هم زمین‌هایشان را به فروشندگان اجاره می‌دهند.

سرمدی با بیان اینکه وجود چنین مرکزی در حاشیه اتوبان آزادگان به لحاظ قانونی، وجهه نامناسبی داشته و از ابعاد اجتماعی و امنیتی برخوردار است گفت: این مرکز قطعا عبور و مرور در بزرگراه را مختل خواهد کرد که در پی آن احتمال دارد مشکلات دیگری هم ایجاد شود.

وی ادامه داد: فعالیت چنین مرکزی به هیچ عنوان قابل قبول نیست. اگر هم بنا به فروش حیوانات باشد این فعالیت باید تحت نظارت نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان دامپزشکی صورت گیرد.

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای جلوگیری از فعالیت فروشندگان حیوانات در اتوبان آزادگان سه ماه است که آغاز شده گفت: هیئتی متشکل از اداره دامپزشکی، اداره محیط زیست، شهرداری منطقه ۵ اسلامشهر و نیروی انتظامی را تحت سرپرستی بخشداری چهاردانگه تشکیل دادیم که از محل بازدید کرده و گزارش‌های لازم را ارائه کنند تا بتوانیم با جمع‌بندای این گزارش‌ها موضوع را در شورای تامین مطرح کنیم.

وی افزود: تا کنون اکثر گزارش‌ها را دریافت کرده‌ایم و امیدواریم تا ماه بعد پس از تجمیع گزارش‌های مذکور و ارسال آن برای فرماندار اسلامشهر، تصمیم نهایی برای برخورد قانونی با این مرکز اتخاذ شود.

حالا باید منتظر ماند و دید آیا فرمانداری اسلامشهر تا ماه آینده بساط چندساله سودجویان سگ‌فروش در حاشیه بزرگراه آزادگان را جمع خواهد کرد یا این متخلفان همچنان به کسب درآمد غیرقانونی ادامه خواهند داد.

47231

کد خبر 1437352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =