فریب صفحه‌های خرید اینستاگرامی را نخورید

رئیس پلیس فتا استان به کاربران اینترنتی که قصد خرید در فضای وب را دارند توصیه کرد که حتما از سایت‌های معتبر استفاده کرده و فریب صفحه‌های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی را نخورند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : سرهنگ «محمد اقبالی» با بیان اینکه امروزه استفاده از اینترنت و فضای مجازی جزء جدانشدنی زندگی افراد شده است، بیان کرد: در این میان عده‌ای سودجو با سوء استفاده از این فضای ایجاد شده و نا آگاهی کاربران اقدام به اعمال مجرمانه و کلاهبرداری در این فضا می‌زنند.

وی افزود: اخیرا در پی ارجاع پرونده‌ای به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ مبنی بر اینکه یک صفحه اینستاگرامی با تبلیغ فروش گوشی تلفن همراه و اغوا ۲ نفر از شهروندان مبلغ ۲۱۰ میلیون ریال از آنها در ازای ارسال پستی موبایل دریافت کرده و پس از واریز وجه توسط مالباختگان، دیگر جواب‌گوی آنها نبوده است، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شهروندان به هیچ وجه به صفحه های اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی اعتماد نکنند، اظهار داشت: ماموران در اقدام اول حساب مقصد وجوه مالباختگان را مسدود و با انجام اقدامات پلیسی و فنی موفق به شناسایی متهم در یکی از استان های مرکزی کشور شدند.
سرهنگ اقبالی با بیان اینکه متهم به پلیس فتا ساوجبلاغ دعوت و تحقیقات از او آغاز شد، خاطرنشان کرد: نامبرده در ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری اینترنتی بود اما با مشاهده مستندات پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۲فقره کلاهبرداری با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی فروش موبایل اقرار کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به تشکیل پرونده و ارسال به مراجع قضائی تصریح کرد: شهروندان عزیز در صورت خرید به صورت اینترنتی در نظر داشته باشند که حتما از از سایت‌های معتبر استفاده کرده و فریب پیج های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی را نخورند.

سرهنگ اقبالی با بیان این که معمولا این صفحات مبلغ کالاها را به میزان قابل توجهی پایین تر از بازار اعلام می‌کنند تا افراد را به خرید آنها تحریک کنند، خاطرنشان کرد: کاربران اینترنتی می‌توانند برای اطلاع از آخرین روش‌های کلاهبرداری و دریافت نکات پیشگیری از کلاهبرداری‌های سایبری به سایت پلیس فتا مراجعه کنند.

46

کد خبر 1438164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =