رئیس پلیس فتای استان از شناسایی و انهدام باند جاسوسان سایبری که با نصب بد افزارها در سیستم های رایانه ای کافی نت ها ، از صد ها نفر از مشتریان به مبلغ 300 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.

به گزارش خبر آنلاین البرز، سرهنگ "محمد اقبالي" گفت : در پي مراجعه تعدادي از شهروندان و متصديان کافي نت ها به پليس فتا البرز و اعلام شکايت مبني بر اينکه در ساعت هاي پاياني شب مبالغي وجه ؛ به صورت اينترنتي از حساب آن ها برداشت شده است ؛ در صورتي که رمز دوم اينترنتي خود را نيز در اختيار کسي قرا نداده اند با توجه به حساسيت موضوع پيگيري آن به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.
وي افزود: پيرو اظهارات مالباختگان پرينت حساب بانکي آنها مورد بررسي قرار گرفت که مشخص شد ، مبالغ قابل توجهي به صورت غيرمجاز از حساب بانکي مشتريان برداشت شده است.
سرهنگ اقبالي گفت: با اقدامات فني و پليسي ماموران مشخص شد که يک باند آشنا و متخصص در زمينه نرم افزار و سيستم هاي رايانه اي با نصب بد افزار ها بر روي سيستم کافي نت ها موفق به دسترسي غير مجاز به حساب و کارت هاي اعتباري شکات شده و از اين طريق با روش خريد شارژ و انتقال وجه به حساب هاي جعلي مبالغ هنگفتي را کلاهبرداري کرده اند .
وي بيان داشت : با توجه به اين که اين رفتار مجرمانه به صورت کاملا حرفه اي و بدون هرگونه رد و سرنخي صورت گرفته بود کارشناسان اين پليس با استفاده از شيوه و شگرد هاي تخصصي و فني اعضاي باند را که دو نفر بودند شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي در يک عمليات غافلگيرانه موفق به دستگيري متهمان شدند .
اين مقام انتظامي تصريح كرد: متهمان پس از انتقال به پليس فتا به يک صد فقره برداشت غير مجاز اينترنتي ، سرقت داده و اطلاعات، برداشت از حساب بانکي افراد ، راه اندازي صفحه فروش حيوانات خانگي از طريق نصب بد افزارها به کلاهبرداري مبالغي بالغ بر 300 ميليون ريال اعتراف کردند.
رئيس پليس فتا استان البرز در پايان يکي از مهمترين راه هاي سرقت اطلاعات را سرقت از طريق نصب بد افزارها عنوان کرد و از شهروندان خواست از سيستم هاي رايانه موجود در کافي نت ها به هيچ عنوان براي پرداخت هاي مالي خود استفاده نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک در فضاي مجازي آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس CYBERPOLICE.IR، بخش تماس با ما و يا از طريق شماره تماس‌هاي 21871678 موارد مشکوک را گزارش دهند .

 

 

کد خبر 498854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =