حال بد دوومیدانی ایران و یک انتخابات پرماجرا

دوومیدانی ایران که حدود یک سال است بدون رئیس اداره می شود روزهای خوبی را پشت سرنمی گذارد و ورزشکاران آن آمادگی لازم برای حضور در المپیک و البته کسب سهمیه این بازی ها را ندارند و باید دید پیروز انتخابات 20 مهر می تواند دوومیدانی را در مسیر موفقیت قرار بدهد یا خیر.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بعد از ماه ها بلاتکلیفی انتخابات فدراسیون دوومیدانی 20 مهر برگزار می شود و هشت کاندیدا برای تصدی صندلی ریاست این فدراسیون به جدال با یکدیگر می پردازند. ایوب بهتاج، سید حسین جلالی چیمه، حامد جولایی، افشین داوری لطف آبادی، مصطفی زرین افضل، هاشم صیامی، محمدرضا محققی و مریم منظمی به عنوان کاندیدا در این انتخابات حضور دارند. احسان حدادی، مهدی پیرجهان و ریحانه مبینی به عنوان نماینده ورزشکاران، شهرام شهبازی نماینده داوران، هادی سپهرزاد نماینده مربیان، دانشگاه آزاد اسلامی و پلیمرخلیج فارس نمایندگان باشگاه‌ها در این مجمع خواهند بود.

اسفند سال گذشته و در اوج همه گیری ویروس کرونا افشین داوری توانست با حداکثر آرا رئیس فدراسیون شود اما وزارت ورزش این انتخابات را باطل کرد و مهدی مبینی به عنوان سرپرست انتخاب شد. با وجود اینکه مبینی تلاش کرد اوضاع دوومیدانی را نسبت به گذشته سروسامان دهد و کاستی های ورزشکاران این رشته برای المپیک را برطرف کند اما در عمل این اتفاق رخ  نداد و دوومیدانی ایران حال و روز خوبی ندارد.

شاید با رفتن مجید کیهانی که منتقدان فراوانی دارد و برای انتخابات 20 مهر هم رد صلاحیت شد؛ همه تصور می کردند با انتخاب رئیس فدراسیون اوضاع بهبود پیدا کند اما ابطال آن باعث سردرگمی بیشتر ورزشکاران شد و تقریبا دوومیدانی به خواب رفت. در واقع هیچ برنامه مدون و موثری برای ورزشکاران عملی نشد و همین می تواند تضمین کننده ناکامی ایران در المپیک باشد!

حتی احسان حدادی و حسن تفتیان هم که سهمیه المپیک را کسب کردند شرایط خوبی ندارند و تقریبا می توان گفت احسان حدادی با شرایط فعلی حتی توانایی فینالیست شدن در المپیک را هم ندارد، چه برسد به مدال. در بخش زنان نیز اوضاع بدتر از قبل است؛ در روزها و هفته های اخیر دختران دوومیدانی کار ایران رکوردهای ملی زیادی جابه جا کردند اما فاصله آن ها با سهمیه المپیک بسیار زیاد است و حتی پریسا بهزادی نایب رئیس زنان هم امیدی به کسب سهمیه المپیک در این بخش ندارد.

با وجود اینکه 20 مهر رئیس جدید فدراسیون انتخاب می شود اما بعید به نظر می رسد رئیس آینده بتواند معجزه کند و شرایط را سامان بدهد. شاید انتخابات دوومیدانی به حواشی دامن هم بزند و اوضاع را بدتر از قبل کند چرا که اختلافات زیادی در خصوص کاندیداها وجود دارد و با وجود اینکه افشین داوری در انتخابات ابطال شده به پیروزی رسید اما به خوبی می داند که بیستم مهر رقبای سرسختی دارد و شاید حامیان گذشته او تصمیم بگیرند شخصی دیگری را برای ریاست فدراسیون انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید:حمله هواداران استقلال به قلعه‌نویی

253 251

کد خبر 1438602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =