احتمال قطع غذای دانشجویی در رستوران‌های وابسته به دانشگاه‌ها

مهر نوشت: رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت:غذایی که در رستوران‌های مکمل دانشجویی عرضه می‌شود مانند رستوران دولتی زیاد نیست بنابراین نظارت در خصوص اجرای دستورالعمل های بهداشتی راحت‌تر است.

ناصر مطیعی درخصوص ارائه غذا از طریق رستوران‌های مکمل و بوفه ها در سال تحصیلی جدید گفت:  بحث مدیریت خوابگاه و تغذیه برعهده دانشگاه‌ها است و صندوق رفاه دانشجویان به‌عنوان نهاد حمایتی در حوزه های مالی از دانشگاه‌ها حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: نکته‌ای که وجود دارد این است که بوفه‌های دانشجویی به معنای رایج در جامعه قرار نیست که تامین کننده غذای دانشجویی باشند، درسال‌های قبل که کرونا نبود دو مدل رستوران دانشجویی داشتیم که یک مدل رستوران دولتی بود و یک تا دو مدل منوی غذایی داشت که بخشی از یارانه تامین شده و قیمت غذا با مقداری که صندوق مصوب کرده بود ارائه می‌شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: خیلی وقت‌ها دانشجویان مدعی تنوع کم غذا و کیفیت کم غذا بودند و از طرفی می دانید که دانشجویان از قومیت و استان های مختلف و سلایق غذایی متفاوت حضور دارند، بنابراین سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه‌ها راه اندازی رستوران‌های مکمل را پیگیری کردند.

وی افزود: این رستوران‌ها غذاهای متنوع با هزینه ای متوسط که در رستوران های دولتی عرضه نمی شود را ارائه می‌کنند که بخشی از هزینه تمام‌شده را دانشگاه و بخش دیگر را دانشجو می دهد.

مطیعی ادامه داد: منتهی غذایی که در این رستوران‌ها عرضه می‌شود مانند رستوران دولتی زیاد نیست بنابراین نظارت در خصوص اجرای دستورالعمل های بهداشتی راحت‌تر است.

وی تصریح کرد: از طرفی پیمانکار در یک دانشگاهی در سال های قبل برای ۳ تا ۴ هزار دانشجو غذا آماده می کرد ولی در حال حاضر به دلیل کرونا و ملاحظات بهداشتی نهایت باید هزار غذا پخت کند، که اگر بخواهد قرارداد منعقد کند چون پرس غذایی کم شده است قیمت‌ها بسیار بالا می رود، بنابراین پیش‌بینی می‌شود در این شرایط توزیع غذا از طریق رستوران های مکمل از لحاظ قیمت به نفع دانشجو و دانشگاه است.

رئیس صندوق رفاه گفت: از لحاظ تنوع غذایی هم می تواند متنوع تر و کیفیت آن بهتر باشد و امکان نظارت بر آن بیشتر است.

وی ادامه داد: حتی گاهی وقت‌ها در این رستوران‌های مکمل غذا برای دانشجو به صورت رایگان تمام می‌شود به این صورت که ممکن است یک غذا پنج هزار تا پنج هزار و پونصد تومن تمام شود دانشگاه این قیمت را با یارانه بپردازد و فقط دانشجو در آن‌جا کارت کشیده و غذا را مصرف می‌کند و پولی پرداخت نمی‌کند.

47231
کد خبر 1438767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =